Не маєте великогабаритного сміття? А платити потрібно

Не маєте великогабаритного сміття? А платити потрібно

Не маєте великогабаритного сміття? А платити потрібно

Чинним законодавством України передбачено, що платити за вивіз великогабаритного сміття має кожен мешканець незалежно від того, чи користувався він послугою цього місяця чи ні, про це під час програми «Тема дня» на Українському радіо Рось розповіла заступниця міського голови Людмила Бордунос.

26 квітня 2019 року міськвиконком уклав договір із підприємством "Нова якість" Благоустрій", яке виграло конкурс на вивезення великогабаритного сміття в Черкасах. 13 грудня 2019 року сесією міської ради було скасовано рішення виконкому про визначення переможця конкурсу. Водночас подано позов до суду про розірвання угоди з надавачем послуг. До вирішення справи у суді компанія "Нова якість" Благоустрій" продовжує надавати послуги з вивезення негабариту, пояснює посадовиця.

Людмила Бордунос
Людмила Бордунос.

З її слів, відповідно до листа-роз'язнення від Міністерства розвитку громад та територій України тариф на вивезення великогабаритних та ремонтних відходів має встановлюватися окремо від тарифу на тверді побутові відходи. Тож якщо угоду з компанією "Нова якість" Благоустрій" буде розірвано судом, знову буде проведений конкурс та встановлено тариф на послугу.

На початку грудня 2019 року виконком також ухвалив рішення про те, що пільгові категорії громадян та діти до 6 років не платитимуть за вивезення негабариту. Поки це рішення не набрало законної сили і залишається на розгляді у Черкаській міській раді, тому всі черкасці мають платити за послугу, зазначила Людмила Бордунос.

Нещодавно компанія "Нова якість" Благоустрій" звернулась до міської влади з заявою про перегляд тарифу за вивезення негабариту із 13,20 грн до 12,50 грн із одного мешканця. За словами керівника УК "Нова якість" Андрія Бортника, така можливість з’явилась завдяки модернізації технічного парку, збільшенню кількості контейнерів та, як наслідок, покращенню логістики. Зараз триває процес вивчення документів, а компанія очікує рішення міськвиконкому.

Андрій Бортник
Андрій Бортник.

На сьогодні встановлено близько 200 контейнерів для великогабаритного сміття, розповідає Андрій Бортник. Щоб місто було повністю було забезпечене контейнерами, планують встановити ще 40. Крім того, як тільки буде відповідне рішення виконавчого комітету про виділення земельних ділянок, компанія почне обладнання контейнерних майданчиків, тобто бетонування і встановлення огородження.

Андрій Бортник закликає містян своєчасно сплачувати за послуги вивезення великогабаритного сміття. І говорить, що вже є перші виграні судові позови, де мешканців зобов’язали сплатити не тільки борги, але й судовий збір і послуги адвокатів. Масово поки такі позови не подавали, тому що спочатку вирішили провести роз’яснювальну роботу щодо сплати заборгованості. Зараз зробили акцію: якщо за послуги сплатити цього місяця, пеня нараховуватись не буде. Тому він радить не зволікати з оплатою, адже за місяць позови проти неплатників подаватимуть масово.

Автори Іван Лила, Олена Захарова

На початок