Вакцинація від COVID-19: на Херсонщині щепили понад 2 тисячі дітей

Вакцинація від COVID-19: на Херсонщині щепили понад 2 тисячі дітей

Вакцинація від COVID-19: на Херсонщині щепили понад 2 тисячі дітей
Фото: Андрій Гідулянов

Понад 2 тисячі дітей на Херсонщині отримали першу дозу вакцини від коронавірусу. Як щепити дитину від COVID-19 та чи багато зараз охочих пройти цю процедуру, дізнавалось Суспільне.

У черзі на вакцинацію в дитячій поліклініці херсонської лікарні ім. Є. Карабелеша Діна Волер зі своїм 16-річним сином. Назар прийшов щепитися від коронавірусу другою дозою вакцини.

"Наша сім’я у серпні провакцинувалася і ми зараз привели свою дитину. Вважаємо, що це потрібно для нашого здоров’я й оточуючих", - каже мати хлопчика.

"Після першої вакцини почувався нормально, трішки боліла рука, коли торкався до неї", - говорить Назар.

У лікарні Карабелеша одними з перших у Херсоні почали вакцинувати доросле населення, розказує генеральна директорка Алла Малицька. Наразі тут зробили понад 80 тисяч щеплень дорослим, а віднедавна почали вакцинувати й дітей.

"Ми заздалегідь навчали педіатрів та медсестер для цієї роботи й після того, як Міністерство охорони здоров’я оголосило про те, що починаємо вакцинувати дітей, ми обміркували та відкрили пункт щеплення в дитячій поліклініці нашої лікарні", - говорить директорка.

"Ось у мене вже розведений Пфайзер. Робимо вакцинацію дітям від 12 років доза 0,3. Тепер чекає 30 хвилин, потім повертається до лікаря. Лікар питає про самопочуття і чекаємо наступного щеплення за 21-28 днів", - каже медсестра.

На Херсонщині вакцинують усіх охочих дітей з 12 років
Фото: Андрій Гідулянов

Ярославу – 13. Рішення про вакцинацію, говорить хлопець, прийняв самостійно. Каже, вразила статистика.

"Це безпека, моє здоров’я. Я сам вирішив це зробити. Побачив в інтернеті, скільки людей захворіли й не захотів стати одним з них", - говорить хлопець.

"Привів, щоб вакцинувати, щоб вберегти його. Якщо і захворіє, то перенесе в легшій формі", - каже батько Ярослава.

Кількість випадків захворювання дітей на коронавірус збільшилася. Під час першої хвилі, говорить Алла Малицька, у Корабельному районі захворіли близько 200 дітей, наразі коронавірус діагностували у 550. Таке зростання показників, каже заступниця медичного директора лікарні Віта Самодіна, фіксують в усіх районах Херсона.

"По місту Херсону захворюваність серед дитячого населення 2021 року зросла майже в 4 рази. Якщо 2020 року серед дитячого населення міста Херсона захворіли близько 500 дітей, то станом на 1 листопада 2021 року це вже півтори тисячі дітей. Захворюваність фіксується у всіх вікових групах, як у дітей раннього віку, у дітей до року, але найбільший відсоток дітей хворіють у підлітковому віці", - каже Віта Самодіна.

На Херсонщині вакцинують усіх охочих дітей з 12 років
Фото: Андрій Гідулянов

За першою дозою вакцини до пункту прийшла Карина зі своєю мамою.

"Трохи хвилююся, просто боюся усіляких щеплень, а так нормально. Я навчаюся в університеті, в мене багато одногрупників вже провакцинувалися й у майбутньому це допоможе мені з роботою, бо зараз не можна на роботу без вакцинації", - говорить дівчина.

"Ми з чоловіком вже зробили щеплення і планували провакцинувати дитину. І нам саме зателефонували з поліклініки та наш педіатр сказав, що починають вакцинувати дітей. Звичайно, ми погодилися і прийшли", - говорить мама дівчинки.

Педіаторка Наталія Крамаренко говорить, щеплювати дітей почали влітку. Спочатку тих, хто досяг 16 років, потім - з 12, дітей, які мають супутні хвороби чи патології, щоб захистити їх від вірусу. А зараз усіх охочих з 12 до 18 років.

На Херсонщині вакцинують усіх охочих дітей з 12 років
Фото: Андрій Гідулянов

"Треба щеплюватися, тому що єдине, чим можна запобігти інфекції взагалі – вакцинація. Ніяких вагань не повинно бути, треба щеплюватися", - каже педіаторка.

В Олешківському центрі первинної медико-санітарної допомоги щодня щеплюють до 5 дітей, розказує директорка Світлана Сердюкова. Загалом тут вакцинували близько 80 дітей від 12 років.

"Перша дитина, яка вакцинувалася у нашому закладі, була моя донька. У серпні, коли було дозволено вакцинувати дітей з 16 років, їй було 17. Колись я сама була першою, хто вакцинувався в нашому закладі як приклад для персоналу, так і моя дитина стала прикладом для інших дітей нашого центру", - говорить Світлана Сердюкова.

Вакцинувати дітей від 12 років можна у кожному районі області, говорить заступник голови облдержадміністрації Микола Якименко. Перед тим, як зробити щеплення, дитина має пройти огляд у свого лікаря-педіатра та отримати довідку, що немає протипоказань.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок