Фініш у топ-20 та падіння в естафеті: як українські санкарі виступили на першому етапі Кубка світу

. FIL

Українці розпочали сезон Кубка світу на олімпійській трасі: результати змагань.

У китайському Яньціні завершився перший із дев'яти етапів Кубка світу 2021/22 з санного спорту. Україна була представлена в усіх чотирьох видах програми, проте змогла ввійти до топ-20 лише в одному з них – у парах.

Саме на трасі в Яньціні проходитимуть олімпійські змагання з санного спорту під час Ігор-2022, тож цей етап був тестовим і для спортсменів, і для організаторів.

Також на цьому етапі санкарі розпочали набирати рейтингові очки, від яких залежатиме кількість олімпійських ліцензій на Пекін-2022.

Як виступили українці

Найкращим результатом "синьо-жовтих" в особистих змаганнях стало підсумкове 24-те місце Юліанни Туницької в жіночих одиночках. Українка була 22-ю в першому заїзді з часом 1:00.729, але другий їй вдався гірше – 25-та позиція (1:01.609). Її найкращим результатом лишається 15-те місце на етапі в Сігулді в минулому сезоні.

Антон Дукач та Андрій Мандзій фінішували поза топ-25 у чоловічих одиночках. Дукач став 26-м з часом 1:57.309 за два заїзди, а Мандзій – 29-м з 1:57.475. Для Дукача так само рекордом є фініш у топ-15 у Сігулді в сезоні 2019/20. А от Мандзій був у своїй кар'єрі й 14-м: минулого сезону в Вінтерберзі.

Найвищим показником України на цьому етапі став результат у парах, де Ігор Стахів та Андрій Лисецький посіли 20-те місце з часом 2:00.828 за два заїзди. Мінімально від них відстав дует Ігоря Гоя та Ростислава Левковича (2:01.090), які стали 22-ми.

У естафеті українці не змогли фінішувати й лишилися без результату. Туницька була стартеркою та пройшла дистанцію за 1:02.451 хилини. Проте на другому етапі Дукач перевернувся й не дійшов до фінішу, тож Стахів і Лисецький такі і не розпочали заїзд.

Наступні два етапи Кубка світу відбудуться в російському Сочі: 27-28 листопада та 4-5 грудня.