"Анонімності бути не може", — Ляшко про "таємну" вакцинацію на Закарпатті

"Анонімності бути не може", — Ляшко про "таємну" вакцинацію на Закарпатті

"Анонімності бути не може", — Ляшко про "таємну" вакцинацію на Закарпатті
Суспільне Закарпаття

Відкриття анонімного кабінету вакцинації від коронавірусу на Закарпатті перевіряє міністерство охорони здоров’я. Про це 19 листопада повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі "Сніданку з 1+1". Він додав: мови про анонімність бути не може.

За його словами, будь-який лікар, який дізнається, що в людини підроблений сертифікат, має повідомляти про це поліцію. "А далі в судовому порядку, людині, яка свідомо повідомила, зроблять "амністію" через суд", — повідомив Ляшко.

"На Закарпатті відкрився якийсь анонімний — це фейк. Ми наразі перевіряємо, що там відкрили на Закарпатті. Бо "ковідна амністія" може бути по двох напрямках, і ніякої анонімності там не передбачено. Ми хочемо бачити все, що відбувається і вносити в електронну систему охорони здоров'я", — повідомив Ляшко.

Читайте також: За час пандемії в Ужгородському пологовому будинку було 160 вагітних з коронавірусом

"Ми зареєстрували законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за підробку документів як тим хто його підробив, так і тим, хто ним користується. Але там додатково комітетськими правками внесли пункт про "ковідну амністію", яка не передбачає після цього звернення до суду", — зазначив Ляшко.

Що відомо:

  • Аби дати можливість невакцинованим із підробленими сертифікатами щепитися, в Україні планують запровадити так звану "ковідну амністію".
  • "Спільно з Мін’юстом і Міністерством внутрішніх справ ми пропрацювали моменти, як запровадити так звану "ковідну амністію" для того, щоб люди, які мають підроблений сертифікат, але хочуть отримати повноцінне щеплення, мали можливість прийти здати цей документ, провакцинуватись і внести свій вклад в боротьбу з епідемією", — каже міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
  • Віктор Ляшко додав, для цього треба буде звернутися до сімейного лікаря та зізнатися, що щеплення – фіктивне, а також розповісти про те, як підробили сертифікат. Тоді можна вакцинуватися. Наразі деталі щодо впровадження "ковідної амністії" обговорюють у Кабміні.
  • Кабінет анонімної вакцинації відкрили в Ужгороді.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок