За рік вирубка тропічних лісів Амазонії в Бразилії зросла ще на 22% і досягла найвищого рівня за 15 років.
Про це пише BBC із посиланням на Національний інститут космічних досліджень Бразилії.

У 2020-2021 роках було вирубано близько 13 235 квадратних кілометрів лісу, що є найвищим показником з 2006 року. Ця площа, для порівняння, є у 15 разів більшою за площу Києва й у 17 разів — за площу Нью-Йорка.

Зазначається, що ситуація в лісах Амазонії продовжує погіршуватись попри те, що Бразилія була серед країн, які обіцяли припинити та скасувати вирубку лісів до 2030 року під час кліматичного саміту COP26 в жовтні цього року.

Амазонія є домом для близько трьох мільйонів видів рослин і тварин, а також для мільйона корінних жителів. Це найбільший тропічний ліс на Землі з найбагатшим біорізноманіттям. Окрім Бразилії, Амазонія частково охоплює території Колумбії, Перу, Венесуели, Еквадору, Болівії, Гаяни, Французької Гвінеї та Суринаму.
Основною причиною знищення лісів є експлуатація території під сільське господарство.
Що відомо
- Професор Університету Флориди Роберт Уокер прогнозує, що вже до 2064 році амазонські ліси перетворяться на посушливу рівнину, де ростимуть лише рідкісні чагарники.
- Вирубка лісів в Амазонії досягла найвищого рівня за десятиріччя. Місцеві дослідники пов'язують вирубку, що зростає, зі вступом на посаду президента Жаіра Болсонару у 2019 році.
- Учасники конференції Організації об'єднаних націй з питань зміни клімату Conference of the Parties 26 підписали Кліматичний пакт. Його мета – досягти максимального скорочення викидів парникових газів у атмосферу до 2030 року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!