World Athletics продовжила відсторонення Росії в легкій атлетиці: що це означає

World Athletics продовжила відсторонення Росії в легкій атлетиці: що це означає

World Athletics продовжила відсторонення Росії в легкій атлетиці: що це означає
AP

Російські легкоатлети все ще не можуть виступати під власним прапором на змаганнях.

Конгрес Міжнародної легкоатлетичної асоціації (World Athletics) продовжив термін дії відсторонення Росії. Про це повідомляє пресслужба організації.

На початку березня World Athletics погодила план відновлення Росії у міжнародних правах. Ним не передбачалася конкретна дата поновлення у правах та надання дозволу російським легкоатлетам виступати під власним прапором, але "чистим" спортсменам дозволили виступати на Олімпійських іграх у Токіо.

Читайте також: "Початок довгого шляху". World Athletics погодила план відновлення у міжнародних правах Росії

У листопаді відбулось ще одне засідання Конгресу Міжнародної легкоатлетичної асоціації. Делегати конгресу в підсумку проголосували за те, щоб продовжити відсторонення Всеросійської федерації легкої атлетики. Відповідне рішення підтримали 126 з 178 учасників Конгресу.

Чому Конгрес World Athletics продовжив відсторонення Росії?

У Міжнародній легкоатлетичній асоціації вважають, що в керівництві російської легкої атлетики залишилися люди, що не прийняли антидопінгову культуру. Очільник робочої групи з відновлення ВФЛА у правах Руне Андерсен зазначив, що асоціації ще належить виконати роботу в цьому напрямі для того, щоб розраховувати на позитивний вердикт.

"ВФЛА ще повинна багато чого зробити для того, щоб вони [люди, які не прийняли антидопінгову культуру] не чинили вплив на нове покоління спортсменів та тренерів. ВФЛА досягла стійкого прогресу на шляху виконання умов відновлення у World Athletics, ключові вже досягнуті, у той час як різноманітні показники з плану відновлення все ще не досягнуті".

Крім того, фактором, що мав вплив на рішення Конгресу World Athletics, є статус Російського антидопінгового агентства (РУСАДА). За рішенням Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), він не відповідає антидопінговому кодексу, через що Росія отримала дискваліфікацію від міжнародного спорту на термін у два роки.

"Нам поки не зовсім зрозуміло, скільки умов було зроблено, щоб РУСАДА змогла виконати свою роль незалежного національного антидопінгового агентства. У той же час, щоб відновити цю порожнечу, ВФЛА погодила частіше тестувати спортсменів за рахунок AIUAthletics Integrity Unit - незалежний орган по боротьбі з допінгом у легкій атлетиці".

Що відомо

  • Членство ВФЛА у World Athletics було призупинено у листопаді 2015-го через розслідування WADA. Термін відсторонення продовжували через скандал, у якому колишній очільник федерації Дмітрій Шляхтін намагався сфабрикувати документ.
  • У серпні 2020-го ВФЛА виплатила штраф Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій у розмірі $5 млн.
  • З моменту відсторонення ВФЛА від членства у міжнародній федерації термін дії рішення продовжувався понад 15 разів.
  • В лютому 2021-го російських легкоатлетів не допустили на чемпіонат Європи в Торуні.
  • На Олімпійських іграх у Токіо виступили лише 10 спортсменів з ОКРОлімпійський комітет Росії.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022