Рада внесла зміни до законодавства для запуску Бюро економічної безпеки

Рада внесла зміни до законодавства для запуску Бюро економічної безпеки

Рада внесла зміни до законодавства для запуску Бюро економічної безпеки
УНІАН

Верховна рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3959-1 "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України".

Відповідне рішення під час засідання 17 листопада підтримали 296 народних обранців.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, нині в Раді зареєстрована низка законопроєктів щодо створення та функціонування Бюро економічної безпеки України, якому, зокрема, передаються повноваження у проведенні досудового розслідування кримінальних правопорушень, які належать до компетенції органів податкової міліції, Національної поліції та інших правоохоронних органів.

"Проте запровадження інституту детективів Бюро економічної безпеки України потребує законодавчих змін, а саме внесення змін до адміністративного, кримінального та кримінального процесуального законодавства щодо визначення статусу нових суб’єктів кримінального провадження, їхніх повноважень та підслідності їм кримінальних правопорушень", – пояснюють автори законопроєкту.

Відтак документ покликаний узгодити діяльність БЕБ з вимогами чинного законодавства, для чого пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Кадри, законодавство і ліквідація ДФС. У БЕБ прокоментували відтермінування свого запуску

Зокрема у Кодексі про адміністративні правопорушення він визначає відповідальність працівників Бюро економічної безпеки, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. Також документ передбачає адміністративну відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ.

У Кримінальному кодексі законопроєкт запроваджує відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість, як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого віднесено до компетенції БЕБ.

"Визначення окремого складу злочину щодо шахрайства з податком на додану вартість надасть можливість задля ефективного розслідування фактів розкрадання або заволодіння бюджетними коштами у вигляді податку на додану вартість, а також дозволить уникати суперечності між правоохоронними органами під час визначення складів злочинів за статтею 191 Кримінального Кодексу України", – зазначили автори документу.

Також законопроєкт вносить зміни до визначення низки інших складів злочинів у зв’язку зі створенням Бюро економічної безпеки.

У Кримінальному процесуальному кодексі документ визначає основну та додаткову підслідність Бюро економічної безпеки України. Також він вносить необхідні зміни щодо виключення такого суб’єкта кримінального провадження як "орган, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства" та введення Бюро економічної безпеки як нового суб’єкта.

Окрім того, проєкт закону закріплює повноваження для здійснення оперативними підрозділами БЕБ негласних слідчих чи розшукових дій, а також пропонує інші зміни, необхідні задля належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро економічної безпеки.

Що відомо

  • 21 вересня відбулося перше засідання нової Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Як повідомив рух "Демократична сокира", представники якої увійшли до ради, головою ради став Яків Воронін (ГО "Промислово-підприємницька спілка").
  • 7 вересня голова новоствореного Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник заявив, що робота установи може не розпочатися 25 вересня, про що він анонсував раніше.
  • 20 серпня Кабінет міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) нинішнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.
  • Наприкінці вересня Верховна рада перенесла кінцевий термін запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) на два місяці до 25 листопада 2021 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок