Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав склад на перші етапи Кубка світу

Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав склад на перші етапи Кубка світу

Ексклюзивно
Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав склад на перші етапи Кубка світу
AP

Ексклюзивний коментар тренера команди Уроша Велепця для Суспільне Спорт.

Міжнародні старти в норвезькому Шушені неофіційно відкрили програму нового біатлонного сезону. І чоловіки, і жінки змагалися в спринті та масстартах. Чоловіча команда України пропускала ці гонки, а для жіночої - змагання були відбірковими на перші етапи Кубка світу.

Усього на стартах у Шушені змагалося 10 українок, які боролися за шість місць в команді на етапи Кубка світу. Ще перед гонками головний тренер команди Урош Велепець зазначав, що саме змагання в Шушені будуть визначальними під час розподілу місць.

Читайте також: Як виступила жіноча збірна України з біатлону на відбіркових стартах у Шушені: результати українок

Суспільне Спорт поспілкувалося з Урошем Велепцем після дводенної змагальної програми, серед іншого тренер жіночої збірної України назвав склад команди на перші етапи Кубка світу.

Читайте також: Урош Велепець - про травму Бех, стан Кривонос та склад України на перші етапи Кубка світу з біатлону

За планами Велепця, у шістку біатлоністок потраплять Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Анастасія Меркушина та Ірина Петренко.

"Будемо возити поки що цих шістьох. Можливо, не всі будуть бігти різні дисципліни. Наприклад, Олену думаю поставити тільки на спринт, а Іру - на індивідуальну гонку. Але про це ще рано говорити, попереду ще два тижні", - сказав Велепець.

Але склад може зазнати певних змін за підсумками ще одного швидкісного тренування, яке команда проведе на тижні.

"У нас ще буде одне швидкісне тренування, ще подивимось на них [шість біатлоністок, що мають потрапити на Кубок світу]. Можливо, ще Катерину Бех залучимо, будемо стежити за травмою плеча: їй тяжко його лікувати, адже все одно доводиться тренуватись, немає можливості відпочити кілька днів, бо сезон уже майже тут", - зазначив тренер.

Відповідно, зі складу команди, що змагалася в Шушені, на етапи Кубка IBU відправляться Дар'я Блашко, Ольга Абрамова, Надія Бєлкіна та Катерина Бех (її старт там ще під питанням). Також на Кубку IBU розпочне сезон Анна Кривонос.

Що відомо

  • Квота України на етапи Кубка світу у сезоні 2021/22 складає п'ять біатлоністок в особистих гонках.
  • До сезону з прицілом на команду "А" та старт на етапах Кубка світу готувалися 11 біатлоністок, десять з них виступали в Шушені, а Анна Кривонос через пошкодження випала поки що з числа претенденток.
  • Перші офіційні старти біатлонного сезону почнуться з 26 листопада - тоді розпочнеться Кубок IBU, а вже 27 листопада - Кубок світу.
Читайте також: Чоловіча збірна України з біатлону відправилася на самоізоляцію через позитивний тест на COVID-19
На початок