Хорватія у драматичному матчі відібрала у Росії пряме місце на ЧС-2022: відео

Хорвати дотисли росіян та напряму потрапили на чемпіонат світу.

Збірна Хорватії з футболу стала п'ятим учасником чемпіонату світу від Європи. У центральному матчі десятого туру хорвати вдома здолали росіян.

Перед заключним туром Хорватія та Росія очолювали турнірну таблицю групи. Проте лідерами йшли росіяни, які випереджали хорватів з різницею у два очки. Відповідно, Росії було достатньо не програти Хорватії для того, щоб виграти групу.

Упродовж усього поєдинку Хорватія завдавала загрози біля воріт Росії. Лише у першому таймі хорвати завдали дев'ять ударів по воротам суперника, але жоден із них не реалізували. Росіяни ж ані атакували, ані не били по воротам Хорватії.

Тиск з боку Хорватії підсилився і після перерви. Росія продовжувала захищатися, але тривалий час їй це вдавалося - голкіпер Матвєй Сафонов кілька разів рятував команду від пропущеного м'яча.

Проте втримати нічийний результат Росії не вдалося. На 81-й хвилині м'яч після прострілу у штрафний майданчик зрізав у свої ворота захисник Фєдор Кудряшов.

Отримавши перевагу над суперником, хорвати почали грати на втримання результату. І їм це вдалося - мінімальна перемога 1:0 дозволила Хорватії відібрати у росіян перемогу в групі та напряму вийти на чемпіонат світу.

Відбір на ЧС-2022. Група Н

Хорватія - Росія 1:0

Гол: Кудряшов, 81 (автогол)

Таким чином Хорватія стала п'ятою європейською командою, що виступить на чемпіонаті світу. Раніше участь на турнірі собі забезпечили Данія, Німеччина, Бельгія та Франція.

Хто вже пройшов на чемпіонат світу / гарантував плей-оф

• Вихід на чемпіонат світу: Франція (група D), Бельгія (група Е), Данія (група F), Хорватія (група Н) Німеччина (група J)
  • Плей-оф: Вельс, Чехія (обидві - група Е), Шотландія (група F), Росія (група Н)
  • Або чемпіонат світу, або плей-оф: Португалія/Сербія (група А), Іспанія/Швеція (група B), Італія/Швейцарія (група С), Англія/Польща (група I)
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів