Першу партію спецодягу для роботи з хворими на короновірус отримала Чернігівська міська лікарня

Першу партію спецодягу для роботи з хворими на короновірус отримала Чернігівська міська лікарня

Першу партію спецодягу для роботи з хворими на короновірус отримала Чернігівська міська лікарня оригінальне

Першу партію спецодягу – 100 костюмів для роботи з хворими на короновірус, у разі їх виявлення, отримали сьогодні в інфекційному відділенні Чернігівської міської лікарні №2. Завтра та впродовж наступного тижня отримають ще 400. Гроші на їх придбання виділили з міського бюджету.

Так виглядає спецодяг для медперсоналу інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Тут сьогодні отримали першу партію – сто із п’ятисот костюмів – для роботи з хворими на короновірус, у разі їх виявлення.

Світлана Ворона, завідувачка інфекційного відділення 2-ї міської лікарні розповідає: «Згідно з нашими регламентуючими наказами, в тому числі з 552-м наказом, у додатку №3 написано: «Засоби захисту – це одноразовий хірургічний костюм, рукавички, одноразова маска, окуляри чи щиток». Це респіратор одноразовий. Ступінь захисту FFP2. Це середній. Є ще третій ступінь захисту, але в нас цих респіраторів нема. Це те, що в нас було в наявності. Це, можливо, і не суперсучасно, але, тим не менш, вони щільно прилягають і захищають слизову ока.»

Наталія Гоман, кореспондентка: «Наступну партію спецодягу в інфекційному відділенні 2-ї міської лікарні отримають завтра. Решту – впродовж наступного тижня.»

Завідувачка інфекційного відділення 2-ї міської лікарні Світлана Ворона каже: «Костюми зроблені зі спеціальної просоченої водовідштовхувальної тканини. У нас є 2 варіанти костюма – один містить комбінезон і капор, що дозволяє захистити, перш за все, шкіряні покрови і органи дихання. І другий варіант костюма – це піжама, плюс зверху халат, фартух, нарукавники, рукавички, респіратор і окуляри. І той, і інший костюми захистять від повітряно-крапельної інфекції, пов’язаної з короновірусом. 500 костюмів нам буде необхідно на місяць роботи. Наразі, у нас є майже 1,5 тисячі респіраторів, вони теж одноразові. На зміну для медсестри треба респіратор міняти кожні 3 години. У костюмі медперсонал буде працювати від 6 до 10 годин. Потім їх будуть утилізувати в тубдиспансері - їх будуть спалювати.»

Гроші на костюми виділили з міського бюджету.

Едуард Рибачук, заступник головного лікаря з хірургічної роботи каже: «За рахунок місцевого бюджету мерії було виділено 400 тисяч гривень. Ці гроші були витрачені на забезпечення наших працівників і хворих засобами індивідуального захисту, вироби медичного призначення і медичні препарати. На сьогоднішній день ми маємо з тієї суми, яка була виділена, ми закупили все, що необхідно для перших випадків. Респіратори, ми забезпечені сольовими розчинами, ми забезпечені антибіотиками, парацетамолом, системи, шприци.»

У лікарні, розповів Едуард Рибачук, є 20 апаратів штучної вентиляції легень. За потреби, їх братимуть в інших медзакладах. Наразі, в інфекційному відділенні є 17 боксів для прийому хворих на короновірус.

«У нас тут є 45 ліжок. У разі, якщо буде необхідність розгорнути більше ліжок, ми можемо на базі нашого інфекційного відділення розгорнути до 80 ліжок для хворих з короновірусом на першому поверсі і, в тому числі, для провізорних хворих на 2 поверсі. Провізорне відділення – це для хворих, які будуть із захворюванням на ГРВІ, і вони будуть знаходитись окремо.»

У боксах, каже Світлана Ворона, є все необхідне для забору матеріалів на аналіз. Перш за все, хворим із підозрою на короновірус робитимуть експрес-тест на грип типів А та Б.

«Якщо цито-тест позитивний, діагноз «короновірусна інфекція» знімається і будемо лікувати хворого згідно з протоколами лікування ГРЗ та грипу. Якщо ж цито-тести негативні, то ми беремо матеріал, відправляємо до вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру, щоб вони обстежили більш точним методом полімеразної ланцюгової реакції на РНК вірусу грипу, на парагрип, на аденовіруси. Якщо там результат буде негативним, тоді ці мазки будуть відправляти до Києва, до референс-лабораторії для обстеження на короновірусну інфекцію.»

Медиків, які контактуватимуть із хворими, на обсервацію в лікарні не лишатимуть, каже Едуард Рибачук, заступник головного лікаря з хірургічної роботи.

«Якщо лікар буде контактувати за правилами, які існують, і згідно з наказами, які існують, і буде правильно працювати з хворим, у захисних костюмах, потім правильно роздягатися, обробляти руки, тоді він може піти, навіть після контакту з хворим, додому.»

Також, каже Світлана Ворона, вони чекають на додаткове обладнання.

«Нам ще із резервного фонду обіцяють переносний портативний апарат, там будуть дихальні мішки, пульсоксиметри. Ми сподіваємось, що ми будемо щось отримувати з того замовлення, яке ми вже, мабуть, 5-й раз до Міністерства охорони здоров’я подаємо. Це те, що нам обіцяють. Там мають бути і маски, респіратори.»

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди