Моніторинг прозорості влади: кого штрафували у Харкові

Моніторинг прозорості влади: кого штрафували у Харкові

Моніторинг прозорості влади: кого штрафували у Харкові
Суспільне Харків

За останні пів року Харківську міську раду 25 разів штрафували за ненадання інформації.

Про це представник Уповноваженого з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному суді Віктор Барвіцький розповів в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному. За його словами, йдеться про ненадання інформації про зарплати.

"По Харківській міській раді у нас є такі кейси, де скаржник скаржиться про те, що не надається публічна інформація про складові розміру заробітної плати. Починаючи з другого півріччя цього року було складено близько 25 таких адміністративних протоколів на посадових осіб відповідного структурного підрозділу. Штраф — орієнтовно 425 гривень", — розповів Барвіцький.

За його словами, частина матеріалів на розгляді в судах, за частиною — посадовці визнали вину.

Офіс Омбудсмана проводив моніторинг прозорості влади в Україні, у тому числі й Харківщини. Він стосувався дотримання Закону "Про доступ публічної інформації" та відкритості інформації про використання публічних коштів. Окремо перевіряли наявність телефонних гарячих ліній з питань COVID-19.

"Ми моніторили телефонну гарячу лінію по Харківській обласній державній адміністрації. Там була спеціальна телефонна лінія, яка стосувалася питання COVID, карантинних обмежень. Ми виявили, що така лінія не була створена. У нас був розроблений відповідний чек-лист: чи створена лінія, чи доступний і розміщений на вебсайт контакт, чи є безкоштовним або платним дозвін на таку лінію. Такої спеціальної лінії не було. Після того, як ми вжили певних заходів реагування така лінія була створена", — розповів Барвіцький.

Читайте також

COVID-19: скільки викликів швидкої отримують на Харківщині щодня

На початок