Виставку до річниці Т. Шевченка відкрили в заповіднику «Чернігів стародавній»

Виставку до річниці Т. Шевченка відкрили в заповіднику «Чернігів стародавній»

Виставку до річниці Т. Шевченка відкрили в заповіднику «Чернігів стародавній» оригінальне

Кобзар китайською мовою, рукописна збірка віршів Тараса Шевченка та перше видання Кобзаря 1840-го року - ці та інші експонати можна побачити на виставці, яку відкрили в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Її приурочили до 206-річниці з дня народження Тараса Шевченка. Архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Тут до 206-річниці з дня народження Тараса Шевченка відкрили виставку.

Наукова співробітниця заповідника «Чернігів Стародавній» Ірина Бугера розповідає: «Зібрано у нас із декількох колекцій, ну, по-перше, живописні всі твори - це колекція привезена із національного музею Шевченка у Києві. Це не тільки твори Шевченка, а й роботи його сучасників, тих художників, які надихалися його творчістю або ілюстрували його роботу, або просто зображували місця, де бував Шевченко. Це художники і 19, і 20, і, навіть, 21 століття.»

Також на виставці зібрали видання «Кобзаря» французькою, англійською та китайськими мовами, каже Ірина Бугера.

«Дуже цікавими є деякі видання Шевченка, ну наприклад, перше видання Кобзаря 1840-го року, де малюнок його друга Штенберга зображений на першій сторінці. Ну, і тут є таке репринтне видання його малої книжки, цієї захалявної книжечки, яку він писав у засланні. Це твори написані його рукою з виправленнями Шевченка. Таке от цікаве видання, невеличкого розміру книга.»

Пам’ятні марки, медалі, значки та монети із власної колекції. Цим експозицію виставки доповнив завідувач відділу наукових досліджень пам’яток археології Володимир Руденок.

Володимир Руденок, завідувач відділу наукових досліджень пам’яток археології заповідника «Чернігів стародавній» каже: «Тут є значки, які присвячені чи ювілеям Шевченка, чи на них зображені його пам’ятники у різних містах. Об’єкти Чернігова, які пов’язані з ім’ям Шевченка. Значок «50 років із дня народження театру імені Шевченка» - це один із найстаріших з радянський часів.»

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди