Депутати Хмельниччини вимагають від президента "блокувати" закон про землю, якщо його приймуть

Депутати Хмельниччини вимагають від президента "блокувати" закон про землю, якщо його приймуть

Депутати Хмельниччини вимагають від президента "блокувати" закон про землю, якщо його приймуть

Обласні депутати прийняли рішення направити звернення до Президента України, Верховної ради та Кабміну, щодо законопроєкту про ринок землі. За нього проголосували 51, з 56 присутніх депутатів на сьогоднішній 30-позачерговій сесії Хмельницької обласної ради.

На позачерговій сесії обласної ради присутні 56 депутатів з 84-ох. Народні обранці розглядали два питання. Обидва – звернення до центральних органів влади та президента. Перше - з вимогами у разі прийняття законопроєкту про земельну реформу – накласти на нього вето. Друге - щодо переслідування та ув’язнення бійців АТО та волонтерів. Скликали позачергову сесію, на прохання Всеукраїнського об’єднання фракції «Свобода», каже депутат Хмельницької обласної ради Юрій Смаль.

«Наразі вирішується доленосне для України питання, яке перебуває в сесійній залі ВР за впровадження ринку землі. На нашу думку, це питання не підготовлене і своїм зверненням від депутатів Хмельницької обласної ради ми вимагаємо довести вищому законодавчому органу держави про те, що воно не готове це питання. Його треба чи відкласти чи зняти з розгляду. В крайньому разі, щоб президент України наклав вето на даний законопроєкт, який стане законом».

Підтримали рішення 51 депутат. П’ятеро – не голосували. Серед них і депутат фракції «Самопоміч» Микола Моцний.

«З голосу була внесена тема, що стосувалася 10 тисяч га було внесено не зовсім правильне формулювання, стосовно того, що це стосується також…тобто ринок землі стосується всіх громадян. Не лише малих та середніх фермерів, а й для всіх громадян. Це є повна нісенітниця, тому що не може містити загрозу для людей право розпоряджатися своєю землею. Через це наша фракція «Об’єднання самопоміч» не підтримала дане звернення, конкретно через цей момент».

Депутат фракції «Аграрна партія України» Сергій Іващук проголосував за звернення.

«Треба, умовно кажучи, зменшити концентрацію земель, по-друге, обмежити фізичними особами не більше 500 га. Якщо нас не почують, значить президент повинен накласти вето. Бо цей закон буде антиукраїнський».

Неупереджене розслідування справ Майдану така вимога у другому зверненні зачитує депутат об’єднання «Свобода» Віктор Бурлик у сесійній залі.

«Обласна рада звертається з вимогами: забезпечити неупереджене розслідування справ пов’язаних з переслідуванням учасників Революції Гідності та інформування про його результати українській та світовій громадськості. Не допускати призначення на керівні посади та в органи державної влади осіб, у яких наявний конфлікт інтересів щодо подій пов’язаних з Революцією Гідності».

Депутат фракції «Аграрна партія України» Сергій Іщук утримався від голосування за друге питання, яке розглядали сесії. Обласний обранець розповідає, не мав часу ознайомитись з цим питанням та, каже, хотів порадитись з фаховим юристом.

«Умовно кажучи, нас зараз обміняли, ми повернули наших громадян назад, але вирок ще не отримали, а приїхали беркутівці. Треба допрацювати закон всередині країни, який це заборонить. Там не тільки законодавчі нормативи, якісь є емоційні, людські фактори і психологічні. Тому, коли люди повертаються до нас в країну, це завжди прекрасно. Я хотів розібратись в цих питаннях чи не порушимо закон перед тими людьми, які ще не повернені.

Депутат Віктор Бурлик каже, підняли питання щодо обміну беркутівців, тому що були звернення до народних обранців від родин загиблих на Майдані.

«Зараз такий настав період в Україні, коли всякі покидьки дозволяють собі висловлюватись відносно самої події Майдан, стосовно людей, які загинули на Майдані не в хорошому світлі. Такі, як Портнов, кажуть, що беркут треба виправдати, їм пам’ятники ставити. В цей же момент відбувається обмін, коли незасуджених беркутів відпускають по обміну. Потім вони ж повертаються в Україну і відбувається, якщо була Революція Гідності, то відбувається стрімка контрреволюція негідників».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди