Садок-довгобуд на Коновальця: мами не знають, кому "дякувати"

Садок-довгобуд на Коновальця: мами не знають, кому "дякувати"

Садок-довгобуд на Коновальця: мами не знають, кому "дякувати"

"Дитячий садок на Коновальця не отримає фінансування з Державного фонду регіонального розвитку". Інформацію з таким заголовком опублікували учора, 4 березня, на сайт Рівненської облдержадміністрації. Вказана там причина – вчасно не виділені Рівненською міською радою 8,5 мільйонів гривень на співфінансування об'єкту.

У міській раді стверджують: дотримуються бюджетних процедур і планують розглянути це питання у сесійній залі наприкінці березня. Чи загрожує це відмовою ДФРР виділити кошти на садочок на Північному, який стоїть довгобудом із початку 90-х років, намагалися з'ясувати журналісти Суспільного.

Нагадаємо, будівництво дитсадочка на Коновальця,16 у Рівному відновили у червні 2019 року. Тоді будівельна техніка компанії-генпідрядника фірми "Янкор" розчищала територію. А вже через 2 місяці роботи призупинили через відсутність фінансування.

Аби залучити кошти із Державного фонду регіонального розвитку, міські обранці передали садочок обласному Департаменту з питань будівництва та архітектури. А міська рада взяла на себе зобов'язання співфінансувати об'єкт.

Учора ж Рівненська облдержадміністрація публікує на сайті інформацію, що дитсадок не отримає фінансування з ДФРР. Причина – міська рада вчасно не виділила свою частку – 8,5 мільйонів гривень. Тим часом у міській раді планують проголосувати це питання на сесії 27 березня.

Секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук:

– В мене не було жодного дзвінка від фахових людей з ОДА щодо ситуації. Ми запланували бюджет, і в січні оголосили про те, що наш бюджет голосується в кінці березня. Рішення про виділення коштів на садочок в ньому є... Воно передбачене. Ми все робимо спокійно і правильно, як того вимагає закон. Тут 20 лютого появляється клопотання про те, що треба, щоб до 26 рішення щоб вже було. Це не по закону, це не по процедурі. Будь-яке рішення, особливо бюджетне, має пройти процедуру, зокрема публікації 20 робочих днів, розгляд на комісіях і все решта. Все, що треба від нас – ми виконаємо. Дуже багато речей тут мають емоційний і не зовсім раціональний характер.

Садок-довгобуд на Коновальця: мами не знають, кому "дякувати"

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська демонструє лист від міської ради, в якому питання співфінансування обіцяють розглянути на найближчій черговій сесії. Воно датоване 26 лютим і підписане Володимиром Хомком. Сесія ж відбулася наступного дня.

Заступниця голови РОДА Людмила Шатковська:

– Чому воно було не винесено на першу сесію міської ради – ми не можемо відповідати за рішення міської ради. Всім було оголошено, що до 26 числа, це крайній термін – по тих об'єктах, які були відібрані, потрібно було подати, як того вимагає процедура по співфінансуванню. Не гарантійні листи, а саме рішення сесій.

За словами посадовиці, у Мінрегіоні на сесійні рішення громад чекають до 15 березня, аби внести об'єкти в розпорядження.

Заступниця голови РОДА Людмила Шатковська:

– Якщо сесійне рішення буде 27 березня, ми до 15 березня ніяк не потрапляємо, тому це знову ж таки відтерміновується. Процедура буде відтерміновуватися по прийняттю рішення. Ми розуміємо, що будувати садочок в жовтні, в листопаді не будуть сприятливі умови.

Олена Бобровська, яка представляє ініціативну групу батьків, вже 4 роки стежить за ситуацією із недобудованим садочком на Північному.

Представниця ініціативної групи батьків  Олена Бобровська:

– Насправді я можу сказати свою думку. Це, здається, зараз такий політичний час. Ми живемо від виборів до виборів. Це теж не менш важливо. Але основне питання таке: чому в місцевому бюджеті депутати, які лобіюють це питання і завжди кажуть, що активно підтримують і що садочок потрібен, не було закладене фінансування, наприклад, у січні. В той момент, коли вони ділили кошти, виділяли 60 мільйонів на "Авангард". Чи буде підтримка знову в Києва, бо ми знову застрибуємо у останній вагон, чи не буде – ми цього не можемо спрогнозувати. І кому тут дякувати на місцях – ми також тепер не розуміємо.

Відповідальний Мінрегіону за взаємодію з Рівненською областю Роман Мельник:

– Можете нам прокоментувати цю ситуацію, що там сталося і чи можливо вирішити це питання?  (запитує журналістка)

– Після виділення коштів з місцевих бюджетів будуть внесені зміни в розпорядження ці, і проекти будуть включені. У нас порядок є використання коштів, згідно до якого облдержадміністрація, обласна рада в цьому випадку, мають подати співфінансування.

– Тобто, ще є можливість, якщо...

– Звичайно, це все в силі, тільки після виділення коштів.

– А є конкретні терміни?

– Термінів немає. Все залежить від облдержадміністрації, як спрацюють в ОДА, в обласній раді.

Проєкт дитсадка у 2018-му на замовлення міського УКБ розробила фірма "Орбіта-Будпроект". Задекларована вартість будівництва – 132 мільйони гривень. Садочок, за проєктом, вміщатиме 14 груп. Станом на листопад 2019 року, за даними начальниці відділу дошкільної освіти Рівного Галини Ремизович, 870 дітей були у черзі на місце в садочок. 

Окрім садочка на Коновальця, 16, до списку фінансування ДФРР не ввійшли ще два рівненські об'єкти: спорткомплекс на Макарова та обласна бібліотека. Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська повідомила, що рішення про співфінансування спорткомплексу вже відправили у Міністерство регіонального розвитку, а долю обласної бібліотеки вирішать на сесії обласної ради 13 березня.

Таким чином, за словами посадовиці, ці два об'єкти потраплять у розпорядження Міністерства про фінансування до кінцевого терміну – 15 березня.

Детальніше по темі говорили в програмі "Тема дня":

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди