Київський костел святого Миколая передадуть римо-католикам влітку 2022 року

Київський костел святого Миколая передадуть римо-католикам влітку 2022 року

Київський костел святого Миколая передадуть римо-католикам влітку 2022 року
. Фото з Facebook парафії костелу Св. Миколая у Києві

Київський костел святого Миколая, який зараз ремонтують після пожежі у вересні, перейде в користування парафії святого Миколая 1 червня 2022 року. Про це повідомила парафія костелу.

“Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь якому разі не пізніше 01 червня 2022 року", – йдеться у повідомленні.

Парафія також повідомила, що мінкульт “сприятиме пошуку інших репетиційних залів та приміщень для концертів Національного будинку органної та камерної музики та переміщенню Національного будинку органної та камерної музики”.

Що відомо

  • Пожежа у столичному костелі Святого Миколая сталася ввечері 3 вересня під час репетиції. Вогонь спалахнув між першим та другим поверхом будівлі. Пожежу вдалося ліквідувати. До гасіння полум'я залучили 16 одиниць основної та спеціальної техніки та 80 людей особового складу ДСНС. Під час пожежі у костелі згорів духовий орган — це був єдиний діючий такий інструмент в Європі.
  • Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що костел Святого Миколая в Києві, який перебуває на балансі держави, буде повністю відновлений після пожежі. Водночас у МВС заявили, що причиною спалаху могло стати коротке замикання в органі.
Довідка: Костел Святого Миколая у Києві — одна з двох римсько-католицьких церков у місті, побудованих до 1917 року. Він розташований у центрі столиці на Великій Васильківській вулиці. Храм побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок