Перейти до основного змісту
11 листопада — Всесвітній день шопінгу. Що варто знати про аналог "чорної п'ятниці"

11 листопада — Всесвітній день шопінгу. Що варто знати про аналог "чорної п'ятниці"

11 листопада — Всесвітній день шопінгу. Що варто знати про аналог "чорної п'ятниці"
. АР

11 листопада у світі відзначається свято любителів покупок — Всесвітній день шопінгу. У цей день онлайн-магазини вже понад 10 років влаштовують масштабні розпродажі. Започаткували це у Китаї, де щорічно 11 листопада проводили акції зі знижками на все до 50% до Дня холостяків.

11 листопада у Китаї

День холостяка у Китаї уперше почав відзначатися у 90-х роках XX століття. Він отримав назву "День холостяків" через те, що дата проведення (11.11) складається з чотирьох одиниць, які символізують одинаків, людей без пари. У Китаї серйозно ставляться до магії цифр, і вважається, що саме цей день є одним з найсприятливіших в році для нових знайомств і відносин. У цей день молоді люди проводять вечірки, ходять з друзями на святкові обіди та влаштовують побачення "наосліп", щоб попрощатися зі своїм холостяцьким життям.

До цього магічного китайського свята багато ТРЦ почали присвячувати свої розпродажі. Таким чином 11 листопада в Китаї став аналогом американської "чорної п'ятниці", у цей день в магазинах, окрім традиційних дискаунтів, можна знайти значні знижки та пропозиції.

12 років акцій

Ініціатива з'явилася у 2009 році. Тоді китайський інтернет-майданчик Alibaba Group влаштував масштабну акцію під назвою "Всесвітній день шопінгу" та встановив знижки у 50%. Тоді до акції долучилися 27 ритейлерів. Тепер у щорічному івенті беруть участь понад 290 тисяч брендів та понад 900 мільйонів покупців.

День холостяків та шопінгу. Як проходить найбільший день знижок та що змінила політика КНР
АР

Свято покупок також поширилося за межі Китаю, до акції швидко приєдналися й інші китайські онлайн-майданчики. Вона передбачає два невеликі розпродажі у перші дні листопада і головну подію — 11 числа. Окрім того, Alibaba зазвичай проводить велику вечірку в ніч перед найбільшим днем розпродажів та запрошує на неї світових знаменитостей.

Так, у 2017 році на святкування приїхала американська акторка Ніколь Кідман, співачка Тейлор Свіфт виступила на шанхайському гала-концерті Alibaba у 2019 році, а Кеті Перрі — прямому ефірі минулого року.

Цього року Alibaba анонсувала появу британського актора Бенедикта Камбербетча.

День холостяків та шопінгу. Як проходить найбільший день знижок та що змінила політика КНР
АР

Великі покупки

У 2020 році Alibaba і його конкурент платформа JD.com зафіксували транзакцій на 115 мільярдів доларів протягом 11-денного сезону, попри пандемію COVID-19. Для порівняння, компанія з маркетингових даних Adobe Analytics виявила, що в Чорну п’ятницю того ж року онлайн-транзакції у 80 із 100 найбільших роздрібних продавців США склали 9 мільярдів доларів.

Аналітики переконані, що цього року Alibaba може встановити новий рекорд за кількістю продажів, заробивши за перші 11 днів листопада $90 мільярдів, тоді як у 2020 цей показник становив близько $75 млрд. Однак, продажі під час івенту у 2021 році зростуть на 22% - 26%, тоді як торік показник піднявся до 33%.

День холостяків та шопінгу. Як проходить найбільший день знижок та що змінила політика КНР
Джейсон Ма, засновник Alibaba. АР

Зниження обсягу продажів пов'язані з енергетичними проблеми, перебоями у доставках та поглибленням майнової кризи, які відбуваються протягом останнього року в КНР.

"Внутрішнє споживання ще не повернулося до "препандемічного" рівня, і навіть роздрібні онлайн-продажі, які залишалися відносно стійкими в 2020 році, сповільнилися", — відзначила Алісія Гарсія Ерреро, головна економістка для Азіатсько-Тихоокеанського регіону Французького інвестиційного банку, передає CNN.

Онлайн-продажі та "спільне процвітання" Китаю

Окрім того, цього року захід відбувається на тлі тиску китайської влади на приватний бізнес в країні. Так, на початку цього року компанія Alibaba мала виплатити штраф у 2,8 мільярда доларів за поведінку як монополіст. JD.com, Tencent, Pinduoduo, Meituan та інші компанії також були оштрафовані за нібито антиконкурентну поведінку.

Після цього багато великих компаній вирішили пожертвувати мільярди доларів на кампанію "загального процвітання", яку оголосив офіційний Пекін. Alibaba пообіцяла заплатити 15,6 мільярда доларів на підтримку урядової програми. Інші платформа онлайн-продажів Pinduoduo заявила, що віддасть увесь свій прибуток за один квартал на проєкти розвитку сільських територій у Китаї і, як очікується, пожертвує загалом 1,5 мільярда доларів.

При цьому китайський регулятор також звернув увагу на те, що відбувається у День шопінгу. Так, напередодні акції місцевий антимонопольний регулятор — Державна адміністрація ринкового регулювання — заборонила платформам електронної комерції використовувати недобросовісні практики у період святкових покупок, наприклад, підвищення цін на товари перед тим, як оголосити на них знижки.

Цікаві факти про День холостяків та шопінгу

За даними Alibaba, торік у піковий період акції компанія обробляла 583 000 замовлень за секунду. Усього за день 11 листопада 2020 року компанія надіслала 4 мільярди посилок.

На перебіг події почали впливати стріми: у 2021 році Остін Лі Цзякі  — провідний китайський ведучий онлайн-трансляцій, відомий як "Король помади", — продав товарів на суму близько 1,7 мільярда доларів за 12 годин до початку великого дня покупок 11 листопада.

День холостяків та шопінгу. Як проходить найбільший день знижок та що змінила політика КНР
АР

Найпопулярнішими товарами, які продаються в День холостяка, є одяг, косметика, товари для дому, побутова техніка, продукти харчування та напої.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок