РНБО запроваджує санкції через відкриття представництва Нікарагуа у Криму

РНБО запроваджує санкції через відкриття представництва Нікарагуа у Криму

РНБО запроваджує санкції через відкриття представництва Нікарагуа у Криму

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення запровадити персональні санкції проти людей, причетних до відкриття представництва Нікарагуа в тимчасово окупованому Росією Криму.

Про це під час брифінгу 10 листопада заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Це 8 фізичних осіб – 4 громадянина Нікарагуа і 4 громадянина Російської Федерації", – розповів посадовець.

Він додав, що також Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про санкції щодо компаній-власників низки літаків, які у минулому здійснювали перельоти до Росії.

"Хочу сказати, що всі ті літаки, які вважають, що будуть без дозволу десь пересуватись, вони будуть переслідуватися", – зауважив Данілов.

У лютому 2021 року Верховна рада затвердила рішення Ради національної оборони та безпеки запровадження санкцій щодо Нікарагуа через відкриття консульства на території тимчасово окупованого Криму.

Що відомо

  • Нікарагуа визнала Крим частиною Росії у 2014 році.
  • У серпні 2020 року Україна відправила ноту уряду Нікарагуа з вимогою негайно скасувати неправомірне рішення про призначення почесного консула в окупованому Росією Криму.
  • У листопаді 2020 року Україна висловила рішучий протест у зв’язку з незаконним та непогодженим з нею візитом пані посла Республіки Нікарагуа в РФ Альби Асусени Торрес до Криму для вручення так званому "Почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в місті Сімферополь" Олегу Бєлавєнцеву консульського патенту.
  • За словами голови МЗС Дмитра Кулеби, МЗС розглядає такі незаконні дії Нікарагуа як порушення законодавства України та міжнародного права, як "відверто недружній крок щодо нашої держави, що потурає збройній агресії РФ".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок