На вантовому мості у Запоріжжі тривають роботи. Рух планують відкрити до кінця року

На вантовому мості у Запоріжжі тривають роботи. Рух планують відкрити до кінця року

На вантовому мості у Запоріжжі тривають роботи. Рух планують відкрити до кінця року
Фото з Facebook-сторінки Onur Group

На вантовому мості через Дніпро в Запоріжжі закріплені 12 вантів із запланованих 48. Після натягування всіх вантів, прогонову будову вантового мосту опустять на постійні опори. Запланований термін — до 10 грудня.

Про це сьогодні розповів заступник начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олександр Горбань.

Ванти для запорізьких мостів виробляє швейцарська компанія:"Здійснюється постійний контроль геодезії, контроль технагляду, контроль проєктувальника. Всі звіти подаються проєктувальнику, все це розглядається всіма службами, залученими у будівництві, і тільки потім дозволяється монтаж наступних вантів", пояснює Олександр Горбань.

Рух транспорту з правого берега на лівий першою смугою мосту планують відкрити до кінця року. Для цього на естакадах зараз вкладають асфальт, каже Олександр Горбань. За його словами, залишається нез’ясованим питання відселення жителів 14 будинків із приватного сектора на острові Хортиця, де пролягатиме автомагістраль. У відселенні має посприяти міська влада.

Читайте також: У Запоріжжі пропонують назвати вантовий міст через Дніпро на честь Івана Піддубного
На балковому мосту у Запоріжжі тривають роботи. Рух планують відкрити до кінця року
Фото: Суспільне Запоріжжя

Тим часом на низовій частині балкового мосту у Запоріжжі розпочали армування частини над Дніпром для подальшого бетонування. Нині забетонували під’їзди до цієї ділянки з обох берегів річки.

Що відомо

  • У Генеральному плані Запоріжжя проєкт будівництва мостового переходу через Дніпро був закладений ще в 1965-му році, але його відхилили. Пізніше проєкт заносили до перспективного плану розвитку міста, але через брак коштів призупиняли.
  • В листопаді 2019 року Служба оголосила міжнародний тендер на визначення підрядної організації для виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро. Переможцем стала компанія «Onur Taahhut» перемогла з пропозицією 11, 918 млрд грн. Термін надання послуг – до березня 2024 року. Строк реалізації верхової частини першої черги будівництва – грудень 2022 року.
  • 22 квітня 2020 року у Запоріжжі розпочали будівництво мостових переходів через Дніпро. На стартовому етапі на будівництво запорізьких мостів із держбюджету виділили 2,7 мільярда гривень. Цей об’єкт складний комплекс з автомагістралі протяжністю 9 км, 6 розв’язок, 26 штучних споруд і 4  позакласних мостів.
  • 24 грудня здали в експлуатацію першу чергу балкового мосту через Старий Дніпро довжиною в 940 метрів для руху транспорту готова. Це односторонній напрямок від Правого берега на острів.
  • 6 лютого в Запоріжжі почали роботи з монтажу прольотів мосту на споруді №10. Це міст через річку Дніпро, який з'єднує острів Хортиця та центральну частину Запоріжжя.
  • Останню шосту секцію вантового мосту змонтували 28 липня. Плавкран "Захарій" доправив її та опустив на тимчасові опори.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок