Луганська обласна державна адміністрація звернеться до Уряду щодо механізмів безперебійного постачання газу на Луганську ТЕС. Станом на 8 листопада на Луганській ТЕС зберігалося вугілля на 36 діб роботи у одноблочному режимі після чого їй загрожує зупинка. У разі цього без електрики залишаться заводи "Зоря" та "АЗОТ", 293 школи, 53 медичні установи тощо.
За даними адміністрації, вугілля марки "А" неможливо доставити.
Читайте також: Україна не просила у РФ постачання вугілля з "ЛНР" – українська делегація в ТКГ
Директор департаменту житлово-комунального господарства Луганської ОДА Віталій Сурай в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповів, що зараз в дорозі вугілля, яке було відвантажене ще у жовтні.
За його словами, зараз на станції працює один енергоблок.
Віталій Сурай додав, що підстанція "Кремінська" може повною мірою забезпечити Луганщину електроенергією. Її було збудовано у 2020 році та на сьогодні вона є найсучаснішою в України.
Читайте також: На Луганщині відкрили підстанцію "Кремінська"
Віталій Сурай зазначив, що якщо ТЕЦ зупиниться, то живлення від кремінської підстанції матиме декілька ризиків, пов'язаних з обкладенням та цілісністю мережі. У разі надзвичайних подій Луганщина може відчути складнощі з забезпеченням електроенергією.
Як повідомили представники Луганської ТЕС, працювати на природному газі без додаткових пільг підприємству економічно не вигідно.
За словами Сурая, найбільшою проблемою є теплозабезпечення Щастя. У місті єдине джерело теплоносія і різні підприємства займаються лише його перерозподілом по місту. Тому Луганська ОДА надіслала запит на використання газу замість вугілля. Щоб не працювати в збиток, область буде просити встановити спеціальну ціну на газ для ТЕЦ, доки не будуть відновленні постачання вугілля.
Повний випуск програми "Сьогодні. Головне" дивіться тут
Що відомо
- Луганська теплова електростанція - розташована у Щасті. Вона має у своєму активі 6 діючих та два законсервовані енергоблоки, що вичерпали свої проєктні ресурси.
- З початком бойових дій на Донбасі електролінії, які зв’язували Луганщину з Єдиними енергетичними системами України, опинилися на тимчасово окупованій території та були відімкнуті. Відтоді основним джерелом виробництва електроенергії на підконтрольній Україні території області була Луганська ТЕС.
- У 2020 році підстанцію "Кремінська" напругою 500 кВ після випробувань обладнання підключили до енергосистеми України. Вартість будівництва склала 1,28 млрд гривень. Проєкт почали розробляти у 2016 році, будівництво тривало 11 місяців.
- Луганська ОДА звернеться до уряду, аби на Луганську ТЕС безперебійно постачали газ, - про це йдеться у протоколі №13 регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В протоколі вказано, що Луганська ТЕС є найбільшим виробником електроенергії в області.