Лише за наявності поважної причини. Бельгія обмежила в’їзд для українців

Лише за наявності поважної причини. Бельгія обмежила в’їзд для українців

Лише за наявності поважної причини. Бельгія обмежила в’їзд для українців
Бельгія.Фото: Depositphotos

Уряд Бельгії обмежив в’їзд для громадян України за відсутності поважної причини для візиту навіть за умови повної вакцинації від COVID-19.

Відповідна інформація оприлюднена Центром інформування про перебіг пандемії Бельгії. Відповідно до неї, Україна виключена із переліку країн, мешканцям яких дозволено в’їздити до королівства без поважної причини.

Також цю інформацію підтвердило українське Міністерство закордонних справ.

"Громадянам України, які подорожують з України, дозволено в’їзд до Королівства Бельгія у разі, якщо мета поїздки є "поважною", – зазначається на сайті МЗС.

Зокрема, такою метою може бути навчання, лікування чи возз'єднання із родиною. При цьому для в’їзду у Бельгію знадобляться наступні документи:

  • чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (строк дії якого має перевищувати дату вашого запланованого виїзду з Бельгії на 6 місяців;
  • документальне підтвердження мети вашої поїздки (картку резидента країни Євросоюзу або посвідку на проживання, резервування готелю, запрошення бізнес-партнеру, і т.ін.);
  • підтвердження вашої фінансової спроможності;
  • поліс медичного страхування, який визнається на території країн Євросоюзу.

Також перед в’їздом до країни необхідно заповнити форму Passenger Locator Form (PLF). Її можна заповнювати починаючи за 6 місяців до дати запланованого візиту до Бельгії.

Що відомо

  • 20 жовтня Кулеба повідомив, що можливе вилучення України зі списку "зелених" країн запроваджує обмеження на несуттєві туристичні поїздки до Євросоюзу і не означає скасування безвізового режиму.
  • 5 листопада кореспондент "Радіо Свобода" у Брюсселі Рікард Йозвяк повідомив, що посли країн ЄС ухвалили рішення про виключення України з "зеленої зони".
  • Дмитро Кулеба заявив, що рішення про виключення України із "зеленого списку" має рекомендаційний характер, а фінальне рішення про обмеження на в'їзд прийматиме кожна окрема країна Союзу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок