Допомогла Дія: на Рівненщині виявили майже 90 підроблених водійських посвідчень

Допомогла Дія: на Рівненщині виявили майже 90 підроблених водійських посвідчень

Допомогла Дія: на Рівненщині виявили майже 90 підроблених водійських посвідчень
Фото: УНІАН

На Рівненщині з початку року виявили 88 підроблених посвідчень водія. Їхні власники не могли верифікувати документ у додатку Дія та звертались до сервісного центру МВС, – повідомила речниця сервісного центру Ярослава Княжинська. За її словами, усі дані про підроблені документи передали поліції.

З початку 2021 року працівники сервісного центру МВС у Рівненській області виявили 88 підроблених посвідчень водія. Більшість з них власники намагались верифікувати через додаток Дія, – розповіла головна спеціалістка зі зв'язків з громадськістю сервісного центру МВС в області Ярослава Княжинська.

"До нас звертаються громадяни щодо верифікації даних, якщо їхнє посвідчення водія, чи свідоцтво про реєстрацію транспорту не підтягується у Дію. Наші спеціалісти звіряють їхню інформацію з тією, яка є у нашій базі. Якщо по базі посвідчення водія, серія чи номер належать іншій особі, а не тому громадянину, який звернувся – воно підроблене", – розповіла Ярослава Княжинська.

У сервісному центрі не відслідковують походження підроблених посвідчень, – уточнила речниця. Вона додала, що були випадки, коли люди зізнавалися, де брали посвідчення.

"Для прикладу, був випадок: до нас звернувся чоловік і ми побачили, що його посвідчення не справжнє. Він пояснив – це посвідчення він замовив через інтернет. Де бере решта – нам не відомо, ми це не відслідковуємо, як один із варіантів – купують у тих, хто підробляє документи", – сказала Ярослава Княжинська.

Після того, як працівники МВС виявлять підроблене посвідчення, вони звертаються до поліції. За інформацією речниці, за жовтень цьогоріч виявили 16 підробок.

"Одного дня під час опрацювання електронних заяв виявили одразу шість підробок, виданих на ім'я іншої людини. Найбільше їх виявили у липні цього року – 22 за місяць. Загалом з початку року зафіксували 88 підроблених водійських посвідчень", – повідомила головна спеціалістка.

І додала: за 2020 рік виявили 18 підроблених посвідчень. За її інформацією, більшість з цих документів належали жителям Рівненської області, але були й такі, що належали жителям інших областей.

"Були випадки, коли жителі інших областей, умовно кажучи, купили посвідчення водія, де був зазначений саме Рівненський підрозділ. При верифікації дані подаються у той підрозділ, де начебто отримували це посвідчення", – сказала Ярослава Княжинська.

Вона додала: перевірити посвідчення на справжність можна на сайті головного сервісного центру МВС в онлайн-сервісі "Перевірка посвідчення водія". Загалом в області з початку року водійське посвідчення отримали 34 333 людини.

Суспільне звернулося з офіційним запитом до Нацполіції області щодо того, скільки фактів підроблення водійських посвідчень вони цьогоріч зафіксували та розслідували, та опублікує цю інформацію, як тільки отримає відповідь.

Що відомо

  • Найсуворіше покарання за підроблення і використання офіційних документів – до двох років обмеження волі. В окремих випадках суд може обмежитись штрафом від 850 до 17 000 гривень.

Читайте також

  • На Рівненщині суд покарав чоловіка майже чотирма тисячами гривень штрафу, за те, що той користувався фальшивим посвідчення водія. Бланк посвідчення чоловік купив через сайт оголошень, сам роздрукував дані та вклеїв у нього фото.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок