Студенти Дніпровської політехніки долучилися до написання диктанту національної єдності

Студенти Дніпровської політехніки долучилися до написання диктанту національної єдності

Доповнено
Студенти Дніпровської політехніки долучилися до написання диктанту національної єдності
Суспільне Дніпро

У Дніпровській політехніці написали радіодиктант національної єдності, який зачитував письменник Юрій Андрухович. В акції в режимі офлайн взяли участь студенти, викладачі та ректор вишу.

Загалом – 35 людей.

Студенти Дніпровської політехніки долучилися до написання диктанту національної єдності
Студенти Дніпровської політехніки долучилися до написання диктанту національної єдності. Суспільне Дніпро

Охочі також могли доєднатись до написання в режимі онлайн.

"На диктант ми зібрались 21 раз. Оскільки це така традиція започаткована ще у Національному гірничому університеті, і пригадую ті часи, коли ми зустрічалися зовсім невеличкою групою, коли тексти були не авторські, а просто текст, який начитано по радіо. Ми писали цей диктант, і це були такі наші перші кроки", - розповіла завідувачка кафедри філології та мовної комунікації Дніпровської Політехніки Світлана Ігнатьєва.

"Взагалі цей диктант об'єднує, не лише людей різного віку, але й різних спрямованостей. Тому це велика честь для студентства. Студентів нас знаходиться близько 20 відсотків, але при умові повної вакцинації", - каже голова студентського самоврядування Богдан Буригін.

Автор тексту - письменник Юрій Андрухович. Він і зачитував диктант у прямому етері UA: Перший та Українського радіо.

"Цей текст він написав спеціально до цього всеукраїнського диктанту національної єдності. Є такий один секрет, що цей диктант буде присвячений темі осені. І є ще одна така родзинка - це початок нового роману Юрія Андруховича", - говорить Світлана Ігнатьєва.

Викладачка української мови Ксенія Тараненко також долучилась до написання диктанту. Каже: помічає, що студенти все частіше переходять на спілкування українською у побуті.

"Зі мною завжди студенти спілкуються українською мовою, тому що я їм вигадую, те що я іншої не розумію. І, звичайно, я для них є певним авторитетом... Поміж собою, на жаль, помічаю що вони спілкуються російською, тому що вона видається їм більш зручною", - зазначає викладачка.

Проте голова студентського самоврядування Богдан Буригін зауважує, що у порівнянні з ситуацією до 2014 року, нині бачимо стрімкий ріст спілкування українською мовою, а деякі студенти взагалі переходять виключно на українську.

Текст диктанту опублікують на сайті Українського радіо 11 листопада об 11 годині.

Що відомо

  • 9 листопада в Україні відбувся радіодиктант національної єдності, який зачитував письменник Юрій Андрухович.
  • Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
  • Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected] у вкладенні в електронний лист, формат вкладення – jpg, tiff, png, bmp. У тіло електронного листа напишіть – ім'я та прізвище учасника або учасниці, навчальний заклад (за потреби) і адресу у скороченому або повному форматі, бажано номер телефону, щоб у разі перемоги з вами могли зв'язатися. Файли з архівами, формати DOC чи інші офісні крім вказаних вище прийматися не будуть.
  • Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
  • Надіслані роботи перевірить фахова комісія. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок