«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили

«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили

«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили
pexels.com

Понад пів тисячі заяв про проблеми із голосуванням за проєкти на конкурсі «Бюджет участі» надійшло від жителів Полтавської громади. Через неполадки у системі, пов’язані з ідентифікацією людей, голосування за ініціативи продовжили. Про це Суспільному розповіла директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна. За її словами, завершити збір голосів мали 8 листопада, але продовжили на тиждень – до 15 листопада включно.

Голосування за 131 проєкт розпочали два тижні тому. Робити це можуть не лише жителі Полтави і старостинських округів, а й ті, хто працює на території громади чи переїхали із тимчасово окупованих територій. Усім має бути не менше 14 років. Підтримати можна необмежену кількість ініціатив.

Полтавка Марина Гіль хоче облаштувати вуличну сцену. Для цього подала проєкт на конкурс «Бюджет участі» Полтавської громади.

«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили
Полтавка Марина Гіль у Прирічковому парку хоче облаштувати вуличну сцену. Суспільне Полтава

"Це буде простір, де мешканці нашого міста зможуть проводити як якісь тренування, на спортивні секції приходитимуть сюди з дітьми, так і це може бути кіно у Прирічковому парку. Це буде таке місце, куди можна буде винести проєктор. Біля цієї вуличної сцени буде розташовано благоустрій: якісь лавочки мають бути, якісь смітники", – каже авторка проєкту на «Бюджет участі» Полтавської громади Марина Гіль.

Проголосувати за проєкти відразу вдалося не усім охочим, каже директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна. За її словами, таких заяв було понад пів тисячі.

"Багато тих, хто прописаний у нашій громаді, платформа не розпізнає як нашого мешканця. Це більше проблема не наша, а банківської системи, бо ідентифікація відбувається через ID-банкінг (? – спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних та iнших послуг через Інтернет). Ми вирішуємо ці проблеми, коли мешканці заповнюють онлайн-форму. І тоді технічний адміністратор перевіряє, чи людина із такими даними пробувала заходити на платформу для голосування. Якщо пробувала, то в ручному режимі тоді дає доступ для голосування", – говорить директорка установи «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна.

«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили
Голосування за "Бюджет участі" 2021. Суспільне Полтава

"Заходила через телефон. Коли натискала кнопку «Підтримати», переводила (система – ред.) на «Приват24» (? – сайт чи додаток для Інтернет-банкінгу). Заходила на «Приват24», мені писало: «Ви не відноситеся до цього округу? і ви не можете проголосувати». Процедура голосування, як на мене, не чесна, бо ті, хто проживає у Полтаві, голосували з першого разу. А ті, хто проживають у селі, у нас виникли проблеми", – каже жителька села Ковалівка Полтавської громади Зоя Кацалап.

Завершити голосування за проєкти конкурсу мали б 8 листопада, та через неполадки із системою термін продовжили на тиждень, до 15 листопада.

«У нас виникли проблеми»: голосування за «Бюджет участі» Полтавської громади продовжили
Олександр Горай подав проєкт на "Бюджет участі". Суспільне Полтава

"Ми хочемо облаштувати громадські місця на території храму. Тому що ми проводимо різні громадські заходи, ми займаємося з дітками. Тому хочеться, щоб наша територія була облаштована. Хочемо прокласти доріжки, облаштувати лавочки і зробити невеликий навіс-бесідку, де можна було б розташуватися у спеку, сховатися у дощ під час наших заходів", – каже автор проєкту на «Бюджет участі» Полтавської громади Олександр Горай.

На реалізацію проєктів-переможців із бюджету громади мають передбачити 20 мільйонів гривень, каже Тетяна Татаріна.

"Із них 4 мільйони (гривень – ред.) піде на проєкти розвитку сільських територій. Це, орієнтовно, вісім проєктів-переможців. Буде 1 мільйон 600 тисяч (гривень – ред.) на мікропроєкти. Можливо, 16 проєктів мікро-переможців. 8 мільйонів (гривень – ред.) піде на проєкти малі. Це, орієнтовно, 16 проєктів-переможців. І 5 мільйонів 600 тисяч (гривень – ред.) піде на великі проєкти. Це п’ять-шість проєктів-переможців", – каже директорка установи «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна.

За словами Тетяни Татаріної, визначити переможців конкурсу мають приблизно до 18 листопада.

Що відомо:

  • Конкурс «Бюджет участі» у Полтаві організовують п’ятий рік поспіль. За словами Тетяни Татаріної, за цей час визначили 94 проєкти-переможці, із них реалізували 46. Решту поки втілюють або чекають, доки буде фінансування. Усі ініціативи стосуються розвитку міста та приєднаних сіл.
На початок