Купили житло, а квартир немає: хто може добудувати проблемні комплекси у Рівному

Купили житло, а квартир немає: хто може добудувати проблемні комплекси у Рівному

Купили житло, а квартир немає: хто може добудувати проблемні комплекси у Рівному

Для добудови житлового комплексу "Шоколад" бракує більше 20-ти мільйонів гривень. Такі результати аудиту озвучив Олекснадр Гусарук – директор будівельної компанії, яка може завершити будівництво. При цьому представник попереднього забудовника пообіцяв сприяти цьому процесу.

Комплекс "Шоколад" розташований у Рівному на мікрорайоні Ювілейний. Журналісти Суспільного побували на будівництві, аби з'ясувати, у якому стані нині знаходиться довгобуд.

Рівнянин Юрій Галицький (на головному фото) продав своє помешкання та придбав дві квартири для дітей у недобудованій секції комплексу "Шоколад". Вклав гроші саме сюди, адже як будівельник працював на цьому об'єкті. Згодом будівництво припинилося і більше року стоїть.

Власник квартир у довгобуді Юрій Галицький:

– Між керамічною цеглою і капітальними стінами закладена вата, яка, на нашу думку, вже замокла. Вони будували досить інтенсивно і компанія викликала довіру. Побачили, що є проблеми, ще в кінці 2018-го року. Ми питання постійно піднімали перед Лисюком, це є директором фірми "DBN", він нам постійно обіцяв: завтра-післязавтра, місяць-два почекайте. Багато є розмов по Рівному, що ми знали, куди ми вклали гроші, що тут дешеві квадрати. Це завідомо була якась афера. Ми провели аудит і на сьогоднішній день собівартість квадратного метру в цій будові складає приблизно 7800 гривень.

"Інвестори позверталися із заявами": продовження історії довгобудів у Рівному

Власники квартир у недобуді прийшли на депутатську комісію дізнатися про результати згаданого аудиту. Головні тези звіту озвучує представник компанії, яку просять добудувати "Шоколад". Каже, треба завершити п'яту та шосту секції.

Директор будівельної компанії "ГРУПА СМАРТ" Олександр Гусарук:

– Маємо кошторис на завершення будівництва, який складає 69 мільйонів. Це добудова двох секцій, зовнішні мережі, благоустрій. Що можна залучити із непроданих площ – це 49 мільйонів, я вже з точністю не називаю. Відповідно, різниця складає 20 мільйонів плюс 2,4, здається, заборгованість по орендній платі за землю.

"Інвестори позверталися із заявами": продовження історії довгобудів у Рівному

Олександр Гусарук (на фото стоїть по центру) готовий добудувати об'єкт, але на це треба знайти гроші. Представник "DBN" обіцяє надати перелік нерухомості, гроші з продажу якої можна спрямувати на будівництво. Чітку суму назвати не готовий.

Представник компанії "DBN" Олексій Лисюк:

– Вже є пропозиції стосовно певних перерозподілів, щоб цей додатковий ресурс був залучений. Вони надані Олександру Івановичу, він їх має розглянути і оцінити для себе можливості і переваги тих варіантів, які пропонуються.

Власники квартир радилися, як зекономити на будівництві. Юрій Галицький каже: готові відмовитися від внутрішнього оздоблення. Ймовірно, і від керамічного фасаду. А також знайшли ще декілька квартир на продаж.

Власник квартир у довгобуді Юрій Галицький:

– Ми рахуємо, що некоректно в цій ситуації володіти п'ятьма квартирами фірмі, яка належить людині, яка нам заборгувала гроші. Взагалі 13 квартир, на сьогоднішній день, які стоять під питанням. Щодо аудиту: ми погоджуємося, але ми не погоджуємося на доплати, категорично не погоджуємося. Цих 22 мільйони – їх можна зараз там тиждень-два скоригувати точно.

Паралельно з "Шоколадом" вивчали ситуацію по недобудованому тим же "DBN" комплексу "Флагман". На ділянку майже видали містобудівні умови, аби передати проєкт на експертизу. Але забудовника змушують переносити паркан, який роками стояв біля самого тротуару.

Директор будівельної компанії "ГРУПА СМАРТ" Олександр Гусарук:

– По цій ділянці міська рада судиться з користувачем земельної ділянки про захоплення землі, йде мова про огородження будівельного майданчика. Не земельної ділянки, а майданчика. Огородження будівельного майданчика стоїть за межами земельної ділянки. Я просив би долучитися все-таки комісію, долучитись представнику з міськради, не знаю – юридичній службі вивчити це питання. Насправді це не є порушення.

Власники квартир просять депутатів ввести мораторій на перевірки для "ГРУПА СМАРТ". Вважають, таким чином забудовник міг би швидше закінчити будівництво. Заступник міського голови вважає інакше.

Заступник міського голови Рівного Віталій Герман:

– Це політичне рішення, ніяких юридичних наслідків цей мораторій не має. Бо ніхто і так не перевіряє, а якщо і перевіряють, то правоохоронні органи за заявою інвесторів. Інвестори позверталися за заявами, зареєстровані кримінальні провадження. От і все, працюють слідчі.

Окрім цього, комісія вивчає можливість добудови комплексів "Ерсте Хаус" і "Ріверсайд". Наступного разу вона має зібратися через два тижні, аби погодити пропозиції на сесію.

Голова ініціативної групи вкладників довгобудів Микола Станіславчук:

– В нас як міська рада теж має тут досить велику відповідальність. Тому що вона так само повинна була здійснювати контроль. І коли ми будемо балакати, наприклад, про благоустрій території, то, я гадаю, що на сесії міської ради це питання потрібно підняти. І саме це питання повинне буде профінансоване з місцевого бюджету. Поясню чого: тому що саме міська влада порушила Закон України "Про місцеве самоврядування".

Голова тимчасової депутатської комісії Андрій Кузьмич:

–  Яке ми рішення згенеруємо, воно буде прийматися безпосередньо на сесії. Тому кожному з вас робота в комісії – вона беззаперечно важливо, але так само вам треба буде працювати з усіма депутатами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди