Шаленство у першому повороті, яке визначило результат Гран-прі Мексики з Формули-1: відео AP Images

Результати гонки.

Гран-прі Мексики продовжувало серію гонок сезону Формули-1 на американських континентах, а також відкривало зворотній відлік - це п'ятий старт до кінця сезону. Перед цим Гран-прі у боротьбі лідерів чемпіонату Макс Ферстаппен випереджав Льюїса Гемілтона на 12 очок, а траса в Мексиці вважалася саме команди Red Bull.

Однак у кваліфікації обидва пілоти Red Bull несподівано програли - Ферстаппен став третім, мексиканець Перес - четвертим. Перший ряд на старті дістався Mercedes: Валлтері Боттас виграв кваліфікацію, Гемілтон - другий.

Утім, такий порядок на старті протримався недовго.

Боттас не найкращим чином стартував, натомість Ферстаппен розпочав гонку вкрай агресивно і ще на гальмуванні перед входом у перший поворот (!) об'їхав обох пілотів Mercedes. А далі навіть більше - Боттаса зачепив Даніель Ріккардо, болід фіна розвернуло і він впав аж на 18-е місце.

• Відео старту Гран-прі Мексики: атака Макса, зіткнення з Боттасом

Фактично, усе в гонці змінилося за перші секунди: Ферстаппен став лідером, Гемілтон залишився другим, Перес піднявся на третє місце.

• Момент контакту між Боттасом та Ріккардо

Також на першому колі відбулася аварія Юкі Цуноди та Міка Шумахера - вони у підсумку стали єдиними, хто не доїхав до фінішу.

Упродовж гонки Боттас намагався повернутися принаймні у топ-10, він підібрався близько, але невдалий пітстоп відкинув знову фіна вниз. У підсумку, він фінішував 15-м, але зміг здобути очко за найкращий час кола.

Натомість серед лідерів головне запитання полягало у боротьбі Гемілтона та Переса (Ферстаппен від'їхав далеко). Попри атаки мексиканця, британець Гемілтон відбив їх - і зміг фінішувати другим.

Підсумковий протокол Гран-прі Мексики-2021

Що означає ця перемога Ферстаппена

• Макс став 3-разовим переможцем Гран-прі Мексики - зрівнявся за кількістю перемог на цьому треку з Джиммі Кларком, тепер вони ділять перше місце у статусі найтитулованіших переможців Мексики.
  • Для Ферстаппена - це дев'ята перемога у сезоні 2021 року і 19-та в кар'єрі.
  • Після цього виграшу Ферстаппен відірвався від Гемілтона на 19 очок у заліку сезону. Попереду лише чотири Гран-прі.

Залік пілотів сезону Формули-1

• Наступне Гран-прі відбудеться в Бразилії - 14 листопада. Після того гонщики переїдуть в Азію, де завершиться сезон: старти в Катарі, Саудівській Аравії та ОАЕ.
  • Чинним чемпіоном Формули-1 є Льюїс Гемілтон, який виграв останні чотири сезони поспіль (шість з останніх семи).
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуБіатлон пряма трансляціяЗимовий спорт