На Рівненщині реалізовують проєкт проти неінфекційних хвороб

На Рівненщині реалізовують проєкт проти неінфекційних хвороб

На Рівненщині реалізовують проєкт проти неінфекційних хвороб
Суспільне Житомир

На Рівненщині реалізовують україно-швейцарський проєкт, спрямований на профілактику та контроль серцево-судинних захворювань, діабету та хвороб органів дихання, – розповіла Суспільному регіональна координаторка проєкту “Діємо для здоров'я” в області Наталія Фесовець. Участь у проєкті беруть чотири територіальні громади Рівненщини.

Рівненщина – одна з п'яти пілотних регіонів, де реалізовують україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я”. Він спрямований на профілактику та контроль серцево-судинних захворювань, діабету та хвороб органів дихання. Після конкурсного відбору експерти визначили Бугринську, Гощанську, Здолбунівську та Дядьковицьку громади для втілення ідеї та залучення їх мешканців до здорового способу життя.

Регіональна координаторка проєкту Наталія Фесовець розповіла: мета проєкту – зменшити тягар хвороб і запобігти передчасній смертності, підвищити тривалість життя чоловіків і жінок, запровадивши інтегрований підхід до профілактики, лікування та контролю за неінфекційними захворюваннями.

"Наш проєкт розпочався лише на початку цього року. Наразі наша команда працює не лише з представниками тергромад, а й з їхніми закладами медичної допомоги та освітніми закладами, із залученням громадськості", – сказала вона.

Координатор проєкту в Дядьковицькій громаді Руслан Костюкевич зазначив, що у їхній громаді немає техногенних факторів, які впливали б на приріст неінфекційних хвороб.

"Наша громада має багато аграріїв, які обробляють землі гербіцидами, пестицидами. Це єдине, але не основне, чому велика захворюваність. Це питання культурного рівня – харчування, вживання алкоголю, тютюнопаління", – розповів Руслан Костюкевич.

За словами регіональної координаторки, неінфекційні хвороби – це не лише проблема медицини, а й відображення ставлення людей до правильного харчування, активного життя, шкідливих звичок.

"Ми залучаємо освітні заклади, аби вони працювали за новими методиками, не лише вчителі, а й психологи з залученням батьків. Бо якщо в школі розповідають, що їсти фастфуд на ніч – це шкідливо, а вдома батьки дають таке на вечерю, то так не повинно бути. Має бути усвідомлення громадськості", – додала Наталія Фесовець.

Для реалізації проєкту проводять тренінги та воркшопи. Зокрема, готують матеріали, розраховані на різні цільові групи та ЗМІ. У Дядьковицькій громаді проводили воркшоп з залученням місцевої влади, активістів.

"Думки розділилися – є бачення у частини людей поставити кілька спортивних майданчиків. У мене особисто інше бачення – насамперед, потрібно говорити про профілактику. Якщо ми якось переконаємо людей, що завчасно робити медогляд і стежити за своїм здоров'ям, то це дасть більший ефект", – зауважив Руслан Костюкевич.

Проєкт розрахований до 2024 року. Його реалізують у громадах в Львівській, Полтавській, Дніпропетровській та Херсонській областях.

Що відомо

  • До основних неінфекційних хвороб відносять серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворювання, цукровий діабет та психічні розлади. В Україні вони є причиною 84% усіх смертей.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок