ЄС звинуватив Туреччину у використанні біженців з політичною метою

ЄС звинуватив Туреччину у використанні біженців з політичною метою

ЄС звинуватив Туреччину у використанні біженців з політичною метою
www.aa.com.tr

Рада міністрів Європейського Союзу із закордонних справ назвала неприйнятними спроби Туреччини використовувати міграційний тиск для досягнення власних політичних цілей.

Відповідна резолюція була ухвалена 4 березня на позачерговому засіданні міністрів у Брюселі щодо ситуації на кордоні ЄС та Туреччини.

У документі сказано, що Рада ЄС визнає міграційний тягар та ризики, з якими стикається Туреччина на власній території, зокрема зусилля, які вона робить, приймаючи 3,7 млн біженців і мігрантів.

"Водночас Рада ЄС рішуче відкидає використання Туреччиною міграційного тиску для політичних цілей. Така ситуація на зовнішніх кордонах ЄС не є прийнятною", - зазначається у резолюції.

Європейські міністри закликали Туреччину виконувати умови Спільної заяви з ЄС від 2016 рокувисловили очікування, що Анкара повною мірою виконуватиме умови Спільної заяви ЄС - Туреччина від 2016 року щодо розміщення останньою мігрантів і біженців на своїй території.

У ЄС вважають, що від продовження подібної співпраці та виконання зобов'язань за цією угодою виграє і ЄС, і Туреччина.

"ЄС і країни-члени зберігають рішучість в ефективному захисті зовнішніх кордонів. Незаконний перетин кордону не буде толеруватися. У цьому контексті ЄС і країни-члени будуть вживати всіх належних заходів відповідно до законодавства", - наголосили у Раді міністрів ЄС.

"Не слід заохочувати мігрантів ризикувати власним життям під час спроб незаконного перетину кордону морем або суходолом. Рада ЄС закликає уряд Туреччини та всіх діячів і організації на місцях зважати на цю позицію та запобігати розповсюдження хибної інформації", - додали вони, зазначивши, що ЄС буде продовжувати активну боротьбу з таким явищем як контрабанда людьми.

У резулюція сказано, що Рада ЄС солідарна з Грецією, Болгарією і Кіпром, а також іншими країнами-членами, які також можуть бути уражені міграційною кризою, включаючи підтримку зусиль з охорони зовнішніх кордонів.

У Раді міністрів підкреслили, що ЄС буде продовжувати тісно співпрацювати з партнерами у регіоні Західних Балкан у регулюванні міграційних потоків.

Повідомляється, що наступна Рада міністрів ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ відбудеться 13 березня.

Що відомо:

На початок