Кожен п'ятий підліток в Україні хоча б раз приймав наркотики — МВС

Кожен п'ятий підліток в Україні хоча б раз приймав наркотики — МВС

Кожен п'ятий підліток в Україні хоча б раз приймав наркотики — МВС
Depositphotos

Неповнолітні є й основними розповсюджувачами наркотичних речовин у школах, на вулицях та в інших містах. Про це на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпечна громада" повідомила радниця міністра внутрішніх справ Анна Міщенко.

“Щотижня кожен п'ятий підліток в Україні вживає алкоголь. Є багато цифр клініки "Охматдит", які говорять про те, що діти 10-11 років потрапляють до них дуже часто з алкогольними та наркотичними інтоксикаціями”, — сказала Міщенко.

Радниця міністра також зазначила, що МВС підготувало законопроєкт, який передбачає направлення на лікування за згодою людину, яка вчинила перше правопорушення через наркотичну залежність, яке не потребує соціальної ізоляції.

Згідно з проєктом, умисне непроходження такими особами консультування щодо реабілітації тягне за собою накладання штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До 1,5 мільйона українців споживають наркотики. Щорічно кількість таких людей зростає на 8-10%, зазначили в МВС. За даними Державної служби статистики, українці витрачають на алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики до 7,8% своїх доходів.

Що відомо

  • Поліцейські назвали ознаки вживання дитиною наркотиків. Серед них тривожність, різкі зміни настрою та нелогічні розмови.
  • Від 1 до 1,5 мільйона населення України споживають наркотики, при цьому щорічно кількість таких людей зростає на 8-10%. Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
  • Служба безпеки повідомила про викриття міжрегіонального угруповання, яке виготовляло та збувало наркотики, зокрема ЛСД та "екстазі" у Києві та Київській області.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок