У справі щодо загибелі полтавської комунальниці, яка рік тому провалилася під землю, коли загрібала листя, досі триває досудове розслідування. Підозру нікому не вручили, а експертизу, яка має з’ясувати причину нещасного випадку, ще не проводили у Харківському науковому центрі. Туди правоохоронці мають надіслати матеріали справи, які збирали протягом року, розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури Людмила Іващук.
"Рік пройшов, нічого не змінилося. Яма ще більша стала", - говорить донька загиблої жінки Наталія Паламарчук.

4 листопада Наталія Паламарчук прийшла на місце, де усе це сталося. Про той день нині і досі нагадує провалля, яке огороджено сіткою.
"Дуже тяжко, коли в тебе є номер телефону, ти до цих пір його не стираєш. Ти все чекаєш, коли тобі мама подзвонить і спитає: «Доню, ти де? Доню, ти як?». Дуже важко без неї, без її допомоги", - каже донька загиблої жінки Наталія Паламарчук.

"Коли ти говориш з людиною о 9:30, а в 12 людини просто не стає. І ти не розумієш, як воно відбувається", - пригадує онука загиблої жінки Анна Паламарчук.
Згідно із висновками судово-медичної експертизи, загибла Надія Найдьон отруїлася сірководнем – хімічною сполукою, що утворюється у результаті гниття органічних речовин, зокрема, й у каналізаційних водах. У комунальній службі вона пропрацювала 27 років.

"Ми її дуже просили звільнитися. А вона: « Ні, я хочу допомагати, я хочу залишитись»", - каже онука загиблої жінки Анна Паламарчук.
Під землею на цій ділянці – каналізаційний колектор. Фахівці «Полтававодоканалу» створили комісію для того, аби з’ясувувати, чи вплинуло це на провал ґрунту, розповів Іван Мистюк. Результати він не повідомив.
"Висновки були надіслані, відповідно до вимоги, слідчому. Зараз ідуть слідчі дії, зараз я коментувати це більше не можу. Нашим підприємством у даному місці ніякі роботи не виконувались. Виконувались вище і нижче по лінії. Після цього випадку була виготовлена проєктна документація, і була перекладка безтраншейним методом цієї вуличної мережі тобто без розкопок", - говорить т. в. о. головного інженера підприємства «Полтававодоканал».

Під час досудового розслідування мають зробити ще одну експертизу. Вона стосується безпеки життєдіяльності, розповіла речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук. Вона має установити, зокрема, причину нещасного випадку. Для цього матеріали справи мають направити до Харківського наукового центру.
"Мене ніхто ні на які слідчі діє не кличе. Постійно задаю питання слідчій: «Чому мене ніхто не сповіщає, що тут якісь дійства проводять?». Відповідають, що не повинні залучати. Я підписала документ, в якому чітко сказано, що мене повинні залучати. Я хочу добиватися. Зараз тут добиваємося. Ні, буду подавати на Євросоюз, у суд, так, а що робити?", - говорить донька загиблої жінки Наталія Паламарчук.

Цю подію розслідують за двома статями кримінального кодексу «Порушення вимог законодавства про охорону праці» та «Службова недбалість». Санкція статей – щонайбільше позбавлення волі на строк до семи років.
Що відомо:
На вулиці 23 вересня у Полтаві, 4 листопада 2020 року у чотириметрове провалля упала жінка. 65-річна комунальниця прибирала територію та раптом провалилася під землю. Звідти жінку дістали уже мертвою.