Під час пандемії на Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей

Під час пандемії на Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей

Під час пандемії на Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей
Суспільне Полтава

На Полтавщині від початку пандемії на COVID-19 захворіли близько чотирьох тисяч дітей. Нині ж у регіоні понад 670 неповнолітніх із таким діагнозом, розповіла Суспільному лікарка-імунологиня обласної дитячої лікарні Ольга Бастаногова. Із них пів сотні перебувають у стаціонарах регіону. Нині дітей із COVID-19 лікують у п’яти медзакладах Полтавщини.

Полтавка Юлія Пархоменко понад тиждень перебуває у міській дитячій лікарні із двомісячним сином Тимофієм. У хлопчика виявили коронавірус.

"У приймальному відділенні стаціонару у нас взяли тест (на коронавірус – ред.) і сказали, що він позитивний. Отак ми сюди і попали. Ознак ГРВІ у нас не було. Кашлю не було, нежитю не було. Тільки температура", – каже полтавка Юлія Пархоменко.

Відділення цієї лікарні, де приймають дітей із COVID-19, зараз заповнене на половину, каже його завідувачка Олена Ананевич.

"Зараз у нас перебуває 21 дитина на 40-ка ліжках. Це завантаженість 50%", – говорить завідувачка педіатричного відділення №1 дитячої лікарні Полтави Олена Ананевич.

на Полтавщині коронавірус виявили у близько 4 тисяч дітей
Дитяча міська лікарня. Суспільне Полтава

За словами Олени Ананевич, половина із них хворі на коронавірус штаму "Дельта".

"Діти в інтоксикації, вони в’ялі, виснажені. Дуже зараз почастішав біль у горлі із приходом штаму "Дельта". Почастішали випадки, коли ми бачимо початок із нежитю, болем у горлі. А такий симптом, як кашель, трішечки у часі затримується", – розповідає лікарка лікарка-інфекціоністка дитячої лікарні Полтави Юлія Сивоглаз.

Під час пандемії на Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей
Статистика по кількості хворих на COVID-19 дітей. Суспільне Полтава

За словами Юлії Сивоглаз, раніше сиптоми коронавіруси проявлялися приблизно за два тижні, нині – за три-п’ять днів.

"Останнім часом, на жаль, підйом є захворюваності на COVID-19 серед дітей. Це пов’язано, по-перше, із новим штамом "Дельта", а також із осінньою порою, тому що також є інші вірусні захворювання, які можуть також, і COVID-19, плюс різні ГРЗ (гострі респіраторні захворювання)", – говорить лікарка імунологиня дитячої лікарні Полтавщини.

Під час пандемії на Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей
Вхід до дитячої лікарні Полтави. Суспільне Полтава

"Якщо 1 вересня, тобто на самому початку цього чергового підйому, діти активні хворі, ті, що захворіли і ще не одужали, 1 вересня їх було 2,8 %. На вчора (3 листопада – ред..) у нас серед активних хворих було 4,8 %", – каже лікар-епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Полтавщини Андрій Байбарза.

Загалом на Полтавщині на COVID-19 зараз хворіє 677 дітей. Із них близько пів сотні – на стаціонарному лікуванні, каже лікарка-імунологиня обласної дитячої лікарні Ольга Бастаногова.

На Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей
На Полтавщині COVID-19 виявили у близько 4 тисяч дітей. Суспільне Полтава

"Ліжка для дітей, хворих COVID-19, на Полтавщині розгорнули у п’яти закладах: це дитяча міська клінічна лікарня міста Полтави, Кременчуцька міська дитяча лікарня, Лубенська міська лікарня, Миргородська міська лікарня та Горішні Плавні. На цей час у дитячій міській лікарні 21 дитина госпіталізована із COVID-19, Миргород, Горішні Плавні – немає дітей. У Кременчуцькій міській лікарні – 17 дітей. А в Лубнах – 7 дітей. Одна дитина у тяжкому стані. Дитина до одного місяця віком. Лежить у реанімації у Кременчуцькій міській дитячій клінічній лікарні", – говорить лікарка імунологиня дитячої лікарні Полтавщини.

За словами Ольги Бастаногової, загалом на Полтавщині за увесь період пандемії на коронавісну інфекцію захворіло близько чотирьох тисяч дітей. Середній вік хворих – від 6 до 17 років.

Вибір редакції

На початок