У Рівному бракує кисню для розгортання додаткових COVID-ліжок

У Рівному бракує кисню для розгортання додаткових COVID-ліжок

У Рівному бракує кисню для розгортання додаткових COVID-ліжок
Суспільне Рівне

У Рівному бракує кисню для розгортання додаткових ліжок у ковідних лікарнях. Про це 4 листопада на брифінгу біля центральної міської лікарні заявив мер Рівного Олександр Третяк. Він повідомив, що місто зверталось до обласної влади, аби там допомогли у розв'язанні цього питання.

У Рівному зростає динаміка захворюваності на COVID-19, відтак у пікові періоди у медзакладах може не вистачити кисню, сказав міський голова Рівного.

"Слава Богу, у нас є киснегенеруюча станція, яка допомагає нам вийти з цього надскладного положення. Ми чи не єдине місто в Україні серед обласних центрів, котрі забезпечили киснем міські заклади, і сьогодні більш-менш можемо почуватися впевнено, що кисню вистачить, але це надзвичайно складний період і навантаження для тієї киснегенеруючої станції, яка є", – сказав Олександр Третяк.

Він зазначив, що неодноразово звертались до обласної влади, щоб ті розгорнули місця з киснем в закладах обласного підпорядкування, що знаходяться у Рівному: обласна лікарня, так звана чорнобильська лікарня, тубдиспансер.

"Там справді є можливість розгорнути додаткові ліжкомісця і потрібно було працювати над тим ще влітку, весною, коли була можливість забезпечити всім необхідним, в тому числі – киснем ці заклади охорони здоров'я, щоб зняти навантаження з наших міських закладів. І письмово звертався до пана Коваля, і до начальника департаменту охорони здоров'я пана Вівсянника і мій заступник. І сьогодні, і вчора мали зустрічі, дискусії з ними на цей предмет, де чітко висловлювались – нам потрібен кисень", – заявив мер.

Киснегенеруюча станція у місті працює і кисневі резервуари в міській лікарні й лікарні №2 є, зазначив профільний заступник міського голови Юрій Поліщук.

"Але киснегенеруюча станція у міській лікарні не закриває всю область. За кошти обласного бюджету не було придбано жодної станції. І коли нас змушують по рішенню ТЕБ та НС розгортати ліжка в дитячій лікарні – без наявності кисню вони не мають практично ніякого сенсу", – сказав Юрій Поліщук.

Він зазначив, що звернулися в область, аби надали для цього обладнання й кисень та фахівців, яких зараз бракує. Також зауважив, що до них звернувся головлікар лікарні №2 й повідомив, що замість двох тонн кисню отримав одну. Йому пояснили, що це сталось через дефіцит.

"Цього запасу нам вистачить буквально до вихідних для другої міськлікарні. З киснем проблема, з якою нам має область обов'язково допомогти справитись. Вона є, вона наростає, кількість пацієнтів зростає. Просимо зараз обласну владу звернути увагу на ці моменти", – сказав він.

У центральній міськлікарні з 5 листопада розгортають 30 додаткових ковід-ліжок, повідомив заступник головлікаря центральної міської лікарні Ігор Дундюк. Для цього перепрофільовують відділення неврології, де встановлять кисневі концентратори.

"У нас лікарня на 800 ліжок, можемо відкрити всі 800, але толку в цьому не буде. Тому що люди, які поступають, вони потребують кисню. Без кисню нічого не буде. "Рівнеазот" заправляє балони. Якщо включати балон у нашу систему, цього балона, щоб просто кисень йшов без тиску, на три хвилини вистачає. Розумієте, скільки треба таких балонів, щоб дати в систему і тиск, і кисень?" – акцентує Ігор Дундюк.

Він також розповів, що зараз хворим, які знаходяться на кисневих точках у простих відділеннях, не вистачає кисню, що надходить з системи. Тому їх підключають до двох кисневих точок – концентратора й точки, яка дає кисень з бочки.

Що відомо

  • За інформацією голови облдержадміністрації Віталія Коваля, 4 листопада відбулася нарада із керівниками медзакладів, на якій вирішили розгорнути ще 170 ліжкомісць для хворих з коронавірусом у різних лікарнях області. Зокрема, 20 – в обласній клінічній та ще 20 – в госпіталі ветеранів війни.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок