Помер почесний громадянин Херсона Борис Нестеров

Помер почесний громадянин Херсона Борис Нестеров

Помер почесний громадянин Херсона Борис Нестеров
Суспільне Херсон

3 листопада помер почесний громадянин Херсона Борис Нестеров.

Про це йдеться на офіційному сайті Херсонської міської ради

Борис Олександрович Нестеров народився 1 серпня 1935 року в місті Саранську республіки Мордовія. У січні 1956 року після закінчення Армавірського військового авіаційного училища льотчиків служив у винищувальній авіації протиповітряної оборони СРСР. 1966 року був призначений командиром ескадрильї в окремий вертолітний полк групи радянських військ у Німеччині.

З січня 1973 року продовжив службу в Херсоні на посаді командира окремого вертолітного полку.

1976 року особисто пілотував вертоліт МІ-6 під час монтажу найвищої водонапірної вежі на Херсонщині. Неодноразово особисто на вертольоті рятував рибалок з криги, брав участь у гасінні великих пожеж на території України.

1977 року призначений начальником відділу військової авіації Прибалтійського військового округу.

1980 року проходив військову службу в 40-й армії (Афганістан).

У вересні 1980 року відряджений до Сирії військовим радником і одночасно командиром окремої спеціальної вертолітної бригади.

З 1983 року – заступник командувача Київським військовим округом з армійської авіації.

З перших днів аварії на Чорнобильській АЕС був серед ліквідаторів. Із ночі 26 квітня до 10 травня 1986 року керував роботою всієї армійської авіації з даху готелю «Полісся» в м. Прип’ять на відстані менш як 1 200 м від зруйнованого Чорнобильського реактора. Особисто здійснив 51 виліт над зруйнованим ІV реактором, загальний наліт - 28 годин. У результаті цього отримав високу дозу опромінення – 132 рентгени.

Борис Олександрович під час служби освоїв 5 літаків та 7 типів вертольотів.

В останні роки очолював громадську організацію «Небо Таврії», був членом Херсонської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», отаманом козацької повітряної дивізії Міжнародного Союзу Козацтва у званні генерал-лейтенанта МСК, брав активну участь у громадському житті Херсонщини та Херсона.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок