Тиждень як повернувся з відпустки: у зоні ООС загинув боєць з Чернігівщини Володимир Черненко

Тиждень як повернувся з відпустки: у зоні ООС загинув боєць з Чернігівщини Володимир Черненко

Тиждень як повернувся з відпустки: у зоні ООС загинув боєць з Чернігівщини Володимир Черненко
оригінал

Загинув через тиждень після повернення з відпустки. Учора на передовій на Луганщині під час ворожих обстрілів загинув старший сержант 13 батальйону 58 бригади Володимир Черненко. Йому було 25 років, боєць родом з села Мамекине Новгород-Сіверського району. У день загибелі, каже голова сільради Валентина Литвин, сестра телефонувала Володимиру на передову 43 рази – він не передзвонив.

Голова Мамекинської сільради Валентина Литвин показує світлину з сільського альбому. Володимир Черненко – тут випускник – другий ліворуч. Володимир приїздив з у село під час відпустки тиждень тому.

«Ми з ним довго спілкувались, десь протягом години. Ніколи у нас з ним таких відвертих розмов не було, але у цього разу розмова зав’язалась у сільраді. Поговорили про все: і про особисте життя, і про плани на майбутнє. Був веселий, налаштований позитивно. Говорив, що відпустка закінчується – від’їжджаю на передову», - згадує останню зустріч з Володимиром голова Мамекинської сільради Валентина Литвин.

Володимир Черненко з багатодітної родини, де було шестеро дітей. Батьки жили у цьому будинку. Вони померли. Мати – три роки тому. Батько – десять.

Анатолій Казора, найближчий сусід родини Черненків.

«Любив вдома допомагати. Господарством займався. Був хороший. Дуже хороший. Шкода».

«Я знаю його з самого народження. І батьків його знаємо, і їх знаємо. Їх шестеро всіх – три брати. Хто що не попросить - він всім допомагав. Хороший був хлопець. Чуйний, спокійний, хороший. Шкода. Ми дізнались, так тепер всі у шоковані тут. Він тільки тиждень як побував у відпустці. Контракт один закінчився, а це підписав на другий термін», - каже жителька села Мамекине Валентина Казора.

Сестра Володимира Черненка, Олена, живе в цьому будинку, поруч з батьківським. Сусіди кажуть, вона у важкому стані після новини про загибель брата.

«Сестра казала, що вона щоденно спілкувалась з Володимиром телефоном. Вчора, коли Володимир загинув, вона з ним спілкувалась десь о другій годині дня. А потім вона йому вже телефонувала, а він не відповідав. Сестра каже, ніколи такого не було, щоб Володя їй не передзвонив. Вона сьогодні мені каже: я дзвонила йому 43 рази – він так і не передзвонив. Каже, я вже зрозуміла, що з ним щось трапилось. В кінці якась жінка взяла слухавку і сказала: ми вам перетелефонуємо».

Володимир Черненко пішов на строкову службу до армії в 2015 році. Першого березня 2017 підписав контракт на три роки, який цього року продовжив, каже військовий комісар Роман Богдан

«Загинув приблизно о 17 годині 40 хвилин третього березня. На даний час існує дві версії загибелі: перша версія – мінометний обстріл, друга – постріл снайпера»

За словами Романа Богдана, прощатись з Володимиром Черненком будуть шостого березня у Мамекиному.

На початок