На Полтавщину розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19

На Полтавщину розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19

На Полтавщину розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19
pexels.com

Понад 800 флаконів препарату для лікування коронавірусу розподілило на Полтавщину Міністерство охорони здоров’я. Ліки уже отримали, каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Їх вводитимуть тим, хто лікується у стаціонарах 22 медичних закладів. Препаратів для таких пацієнтів достатньо, як і ліків для амбулаторного використання, повідомив Суспільному Віктор Лисак.

У полтавки Оксани Чуркіної від початку року серед її рідних перехворіло пів десятка людей.

Розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19
Оксана Чуркіна, полтавка. Суспільне Полтава

"Мій брат, який першим захворів, помер. Він під ШВЛ-ом (апаратом штучної вентиляції легень – ред.) був, але не змогли його врятувати. Ускладнення після онкології зіграло свою роль.Чоловік пив антибіотики, бо в нього почався бронхіт. Ми всі робили знімки легенів, і не було у нас виявлено ніякого запалення. Тому ми обійшлися вітамінами і проти температури (ліки – ред.). Брату дуже багато ліків купували, постійно, буквально, через кожен день треба було додавати якісь ліки, ставили крапельниці. Були такі ліки, яких не було в Полтаві, їх замовляли в Києві", – говорить полтавка Оксана Чуркіна.

Нині в область для лікування хворих із тяжким перебігом привозять і спеціальні препарати.

"Прийшов препарат цей, «Біовен», рознарядка є. Він раз приходив, по-моєму, і зараз прийшов, накази є, для всіх закладів, які надають допомогу з COVID. Він виготовлений із плазми людей, які перехворіли. І він застосовується при лікуванні, визначає лікар по протоколу для «ковідних» пацієнтів. Але не всім він призначається. Є параметри", – каже директор департаменту охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак.

На Полтавщину розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19
Протокол надання медичної допомоги для лікування хворих на COVID-19. Суспільне Полтава

Уся партія ліків спочатку надійшла в обласну інфекційну лікарню, каже заступниця головного лікаря.

"У параметрах кожного пацієнта він може застосовуватися. Ми отримали «Біовен моно», розподілили його між лікарняними закладами, які надають допомогу хворим на COVID. У флаконі 100 мілілітрів десятивідсоткового розчину. І ми розраховуємо тоді на вагу пацієнта і застосовуємо відповідно до існуючих нормативних документів. В залежності від кількості ліжок, визначених для лікування хворих на COVID, залежно від завантаження ліжкового фонду, залежно від ситуації в районах і регіонах" , – говорить заступниця головного лікаря обласної інфекційної лікарні Лідія Войтенко.

На Полтавщину розподілили найбільше серед областей препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19
Партія препарату імуноглобуліну для хворих COVID-19 надійшла в інфекційну лікарню. Суспільне Полтава

Препарати для тих, хто лікується амбулаторно, Міністерство охорони здоров’я розподілило наприкінці вересня. Згідно з інформацією на офіційному сайті, на Полтавщину надійшло близько 2 тисяч флаконів. Ці ліки блокують прикріплення вірусу до клітин. Нині таких препаратів в області достатньо, сказав директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Точної кількості залишку не назвав.

"Ці препарати сьогодні роздані на чотири опорних лікарні – є в Кременчуці, Лубнах, Миргороді й Полтаві. Їх використовують в амбулаторних умовах, їх капають, але в опорних лікарнях, які надають допомогу", – каже директор департаменту охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак.

Нині в області пацієнтів із коронавірусом лікують у стаціонарах 22 медичних установ.

Що відомо:

  • Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров’я розподілило у регіони імуноглобулін для внутрішньовенного введення. Згідно з додатком до наказу, найбільше призначено для Полтавщини – 832 флакони загальною вартістю майже 9 мільйонів гривень.

Вибір редакції

На початок