У Рівному започаткували премію імені Олександра Храпаченка. Хто її отримуватиме

У Рівному започаткували премію імені Олександра Храпаченка. Хто її отримуватиме

У Рівному започаткували премію імені Олександра Храпаченка. Хто її отримуватиме
Архів Суспільне Рівне

У Рівному започаткували молодіжну премію імені Героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка. Щороку театральним діячам вручатимуть нагрудний знак та грошову винагороду, – повідомив кореспондент Суспільного. Нагородження проходитиме 18 вересня – у день народження рівнянина, який загинув на Майдані.

Нагрудну нагороду і 35 тисяч гривень щорічно вручатимуть театральним діячам Рівного у день народження Героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка. Відповідне розпорядження 3 листопада підписав міський голова Рівного Олександр Третяк.

"Це ідея Тетяни Храпаченко – мами Героя Небесної Сотні Сашка. Протягом багатьох років вона мріяла, щоб місто мало премію, яка б мала ім'я її сина. Премію будуть вручати митцям, які власною активною громадянською позицією та засобами театрального мистецтва утверджують ідеали та цінності Революції Гідності", – розповіла Наталія Лозовська.

Першу міську молодіжну премію імені Олександра Храпаченка планують вручити 18-го вересня 2022-го року. За словами начальниці управління культури й туризму Рівного Наталії Лозовської, присвоюватимуть її не лише акторам, а й театральним режисерам, постановникам, науковцям, журналістам та читцям-декламаторам.

Що відомо

  • Олександр Храпаченко народився 18-го вересня 1987-го року. Професійний скелелаз і театральний режисер-початківець, на початку 2014-го року був активістом Євромайдану.
  • 20-го лютого на вулиці Інститутській, у Києві загинув від кулі снайпера. Олександра Храпаченка поховали у Рівному на Алеї Героїв на кладовищі "Нове". 21-го листопада того ж року був удостоєний звання "Герой України" та ордена "Золота зірка".
  • У Рівному є кілька пам’ятних дошок зі світлинами Олександра. Перша – на стіні під’їзду будинку, де він жив. Ще одна – на вході до 19-ої школи, випускником якої був. У Рівненському державному гуманітарному університеті, де він навчався, створили аудиторію імені Олександра Храпаченка. А на роковини смерті там відкрили гранітну дошку, присвячену Герою України.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок