Верховна рада ухвалила рішення призначити ексміністра з питань тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова новим міністром оборони України.
Під час засідання 4 листопада кандидатуру Резнікова підтримали 273 народних депутати.
На початку розгляду питання у Раді виступив президент Володимир Зеленський, який вніс кандидатуру Резнікова на розгляд парламенту. Він подякував Андрію Тарану за його роботу на посаді очільника Міноборони та зазначив, що кадровий склад міністерства потребує періодичного оновлення.
"Є поняття ротації. Це стосується не лише бійців на передовій. Дуже важливо підміняти тих, хто віддався без залишку. Змінювати новими професійними людьми, зарядженими на сто відсотків", – зазначив Зеленський.
Він нагадав, що Таран – єдиний українець, включений до Зали слави Національного університету оборони США, та висловив сподівання на те, що Резніков стане його гідним наступником на посаді.
"Сьогодні для міністра оборони України важливо бути в Залі слави українських бійців – тобто, користуватися серед них беззаперечною повагою і користуватись високим авторитетом, зміцнювати обороноздатність нашої армії і нашого війська, забезпечувати, що важливо, гідні умови для наших захисників і захисниць", – додав президент.
Чим займатиметься новий міністр
Під час виступу Олексій Резніков зауважив, що українське суспільство довіряє армії більше, ніж церкві.
"Армії як інституту ми довіряємо і шануємо її. Але якщо подивитись на інші факти, то виходить, що про окремого солдата, сержанта й офіцера ми піклуємось недостатньо, ставимось несправедливо і без належної поваги", – зазначив він.
Резніков додав, що часто ставлення до військових є таким, наче на них розраховують лише один раз.
"Прийшов на контракт, контракт завершився – і він його не продовжив. Або коли людина йде на фронт, її проводжають, підтримують, а коли вона повертається з фронту – то часто опиняється без відповідної найменшої поваги і уваги", – наголосив посадовець.
Читайте також: Рада звільнила одразу п'ятьох міністрів уряду Шмигаля. Як це було
На його думку, причиною цього є відсутність розуміння того, яка система оборони потрібна Україні. Відтак Резніков пообіцяв на новій посаді опрацювати низку питань – зокрема, покращити синергію дій Міністерства оборони, Генерального штабу та профільного комітету парламенту, а також взаємодію Міноборони та Міністерства стратегічної промисловості.
"Спільно ми маємо змінити структуру оборонного бюджету, щоб це був бюджет сучасної боєздатної армії, а не утримувань і проїдань. Слід пам’ятати, що потужна ракетна програма, відновлення потенціалу суднобудування, авіації – це не тільки про оборону. Це – стратегічні інвестиції у розвиток", – підкреслив Резніков.
Він також пообіцяв "вирівняти" зарплати військових.
"На сьогодні рівень грошового забезпечення не відповідає реальним умовам. Тому це пріоритет", – сказав Резніков.
Резніков додав, що попри загальні успіхи українських Збройних сил та високу боєздатність їхніх окремих підрозділів, низка оборонних сфер потребують серйозної уваги.
"Є лакуни у сфері протиповітряної, протиракетної оборони, потребують суттєвого посилення армія, авіація і флот. Мусимо дуже прагматично оцінити, де зробити акцент на розвиток власних спроможностей, а де – раціонально залучати допомогу".
Окрім того, Резніков наголосив на важливості підвищення сумісності із країнами НАТО. Він зазначив, що великий потенціал має взаємодія зі США, Великою Британією, Польщею та Туреччиною.
Посадовець наголосив, що також важливо змінити підхід до кадрової політики в армії, покращувати умови служби та підвищувати якість управління в Міноборони.
"Першим моїм кроком буде повний аудит міністерства. Аналіз внутрішніх процесів і документообігу. Українська паперова армія має залишитись в минулому. Особливу увагу буде приділено організації оборонних закупівель. Також необхідно завершити розмежування повноважень між міністерством та Збройними силами і ліквідувати будь-які дублювання", – підсумував Резніков.
Також він додав, що у Міноборони можливі кадрові зміни. За словами Резнікова, їх прийматимуть разом із головнокомандувачем Збройних сил Валерієм Залужним.
"Я зараз не озвучую прізвища, тому що хочу поспілкуватися з кожною людиною, яка перебуває на відповідальній посаді, щоб зрозуміти, що вона робить, що не виходить, що раніше заважало, тоді я відчую, чи по дорозі нам далі чи нам треба буде потиснути один одному руки, подякувати та попросити звільнити місце", – сказав він.
Хто такий Резніков
Олексій Резніков – адвокат, заслужений юрист України, майстер спорту з акробатики. Є співзасновником компанії "Правіс", у якій працював у 2000-2006 роках. Пізніше компанія була перейменована на "Резніков, Власенко і партнери".
Із 2011-го до 2014 року обіймав посаду головного юрисконсульта Адвокатського Бюро "Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери". За сумісництвом працював адвокатом і партнером АО "Меджістерс".
Двічі проходив до Київської міської ради — у 2008 році з "Блоком Катеринчука", у 2014 — з партією "Удар" Віталія Кличка. Був заступником міського голови Віталія Кличка (з квітня 2016 року по вересень 2018 року).
Разом з нинішнім нардепом від "Батьківщини" Сергієм Власенком був адвокатом кандидата на пост президента Віктора Ющенка у справі про невизнання другого туру виборів 2004 року.
У вересні 2019 року став представником України у Мінській групі, а також був одним із членів української делегації на зустрічі "Нормандської четвірки" у Парижі.
У березні 2020 року Олексій Резніков був призначений віцепрем’єр-міністром – міністром з питань тимчасово окупованих територій.
У своїй декларації за 2020 рік Резніков вказав, що володіє квартирами у Києві площею 167,5 та 103, 6 квадратних метрів, а також земельними ділянками площею 1152, 1951, 2500, 1088, 1947 та 2500 квадратних метрів у Кийлові Бориспільського району Київської області. Міністр має ще одну ділянку площею 2000 квадратних метрів у Княжичах Броварського району Київської області. Окрім того, Резніков є співвласником квартири у столиці площею 72,9 квадратних метрів. Дружина Резнікова володіє квартирою площею 44,3 квадратних метрів у Києві.
Посадовець користується автівками Audi A8 та Volkswagen Amarok 2012 року випуску й Porsche Boxster 2003-го. Також він має багі Kawasaki TERYX UTV, квадроциклом Kawasaki BRUTE FORCE ATV. Дружина Резнікова пересувається на Mini Cooper Countryman 2011 року випуску.
Олексій Резніков у 2020 році заробив 498 275 гривень за основним місцем роботи на посаді голови Мінреінтеграції. Також він отримав 9 937 888 мільйонів гривень зарплати в адвокатському об'єднанні "Юридична фірма "Астерс".
Міністр зберігає на банківських рахунках понад 1,23 мільйона доларів, 258 тисяч євро та 236 тисяч гривень. Він також володіє акціями компаній Flings Advisors S.A., Live Earth Ltd на загальну суму 2,827 мільйона гривень.
Що відомо
- 1 листопада на засіданні фракції "Слуги народу" нардепи Резнікова обрали кандидатом на пост міністра оборони. Замість нього міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій запропонували очолити депутатці Ірині Верещук.
- 3 листопада Рада відправила Резнікова у відставку з посади очільника Мінреінтеграції. Відповідне рішення підтримали 329 нардепів.
- Олексій Резніков заявив, що, ймовірно, не продовжуватиме роботу у Тристоронній контактній групі з питань Донбасу.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!