У Польщі жінка померла через те, що лікарі не хотіли робити аборт

У Польщі жінка померла через те, що лікарі не хотіли робити аборт

У Польщі жінка померла через те, що лікарі не хотіли робити аборт
АР

У Польщі 30-річна жінка померла на 22 тижні вагітності через те, що лікарі, попри загрозу життю матері, чекали смерті плоду замість того, щоб зробити аборт.

Жінка померла від септичного шоку ще 22 вересня. Вона звернулася до лікарні у міста Пщині через зникнення навколоплідних вод. Медики підтвердили, що навколоплідних вод немає і що плід має вади, недіагностовані раніше.

Під час госпіталізації вона написала рідним, що лікарі вирішили зайняти вичікувальну позицію. Про це повідомили у адвокатській компанії Budzowska, яка представляє інтереси родини померлої.

Як наголосила адвокатка Йоланта Будзовська, лікарі "утримуються від спорожнення порожнини матки до смерті плоду, що пов'язано з чинними нормами, які обмежують можливості проведення легального аборту".

Наразі родина померлої звернулася до поліції через можливу медичну помилку.

Що відомо

  • Щонайменше 34 000 польських жінок намагалися зробити аборт нелегально або за кордоном через те, що уряд країни ввів майже повну заборону на переривання вагітності.
  • 22 жовтня 2020 року Конституційний суд Польщі визнав, що аборти через захворювання чи дефекти розвитку плоду суперечать Конституції країни та запровадив більш жорсткі обмеження на переривання вагітності.
  • На “Марш жінок” проти нових обмежень щодо переривання вагітності вийшло 100 тисяч протестувальників. Співорганізаторку звинуватили в образі поліції.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок