Щонайменше 34 000 польських жінок намагалися зробити аборт нелегально або за кордоном через те, що уряд країни ввів майже повну заборону на переривання вагітності.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дані неурядової організації "Аборти без кордонівАборт без кордонів — це ініціатива шести організацій у багатьох країнах, що працюють разом, щоб допомогти жінкам отримати доступ до абортів у себе в країні за допомогою таблеток або за кордоном в клініках." (AWB), яка допомагає жінкам отримати доступ до послуг з безпечного переривання вагітності. Понад 1000 польських жінок звернулися за абортами до іноземних клінік відтоді, як в країні були прийняті нові обмежувальні закони.
За оцінками AWB, від 80 до 200 тисяч жінок за рік намагалися припинити вагітність відтоді, як 22 жовтня минулого року Конституційний суд Польщі постановив, що аборти у випадках виявлених дефектів плода є незаконними. За новим законодавством, переривання вагітності у Польщі дозволено тільки у випадках зґвалтування, інцесту або якщо здоров'я матері знаходиться під загрозою через вагітність. Ці випадки становили лише близько 2% переривань вагітностей на момент винесення рішення КС. Закон набув чинності в січні 2021 року.
Торік щонайменше 460 польських жінок, які бажали зробити аборт у другому триместрі, вирушили до Англії, де переривання вагітності дозволяється проводити до 24 тижнів і далі за виняткових обставин.
"Рішення Конституційного Суду завдало незліченної шкоди, особливо тим, хто не має грошей, живе в сільській місцевості або маргіналізований", — сказала Урсула Гричук, координатор Міжнародної правозахисної діяльності федерації жінок і планування сім'ї (Federa) в Польщі.
Що відомо
- 22 жовтня 2020 року Конституційний суд Польщі визнав, що аборти через захворювання чи дефекти розвитку плоду суперечать Конституції країни та запровадив більш жорсткі обмеження на переривання вагітності.
- На “Марш жінок” проти нових обмежень щодо переривання вагітності вийшло 100 тисяч протестувальників. Співорганізаторку звинуватили в образі поліції.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!