Доплати медикам швидкої допомоги у Хмельницькому: хто та скільки отримує

Доплати медикам швидкої допомоги у Хмельницькому: хто та скільки отримує

Доплати медикам швидкої допомоги у Хмельницькому: хто та скільки отримує
Фото: Суспільне

Віднині у Хмельницькому працюватимуть чотири бригади швидкої допомоги, які виїжджатимуть за хворим на ковід-19. Про це розповіла заступниця директора з медичної роботи Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги Лариса Чубенко. За її словами, додали одну бригаду через збільшення викликів, пов’язаних з коронавірусною інфекцією. Якщо є потреба, зазначила Лариса Чубенко, виїздити на такі виклики можуть й бригади другої та третьої черги. Як оплачують виклики медиків, які виїздять до хворих на ковід, дізнавалося Суспільне.

17 бригад екстреної медичної допомоги працюють у Хмельницькому. Три з них виїздять тільки на виклики до хворих із підтвердженим діагнозом ковід-19, розповідає заступниця директора з медичної роботи Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги Лариса Чубенко. Додає: ковідні бригади - це бригади першої черги, якщо вони не справляються, то їм на допомогу приходять бригади другої черги, які виконують звичайні виїзди.

Як розповіла Лариса Чубенко, до бригад першої черги можуть входити працівники не старші 50 років, вакциновані та ті, хто бажають працювати з хворими на ковід. Згідно кількості виїздів до таких хворих, нараховують надбавки до зарплатні, пояснює Лариса Чубенко: "Від п’яти до десяти викликів, якщо вони обслужили підтверджений ковід або підозру, то вони отримають до 25 % включно з доплатами. Від 11 до 20 викликів - до 50% включно, від 21 до 30 викликів – до 100% . Від 31 і більше - до 200%. Нема 300%".

Лікарка з медицини невідкладних станів Яна Васильєва розповіла: якщо стан людини важкий, виїздить найближча бригада швидкої. Пояснює, як фіксують виклики: "Диспетчер прийому виклику від населення ставить конкретні запитання: чи є температура, чи був контакт з інфекційними хворими, чи хворіє на даний момент, чи можливо, був зроблений ПЛР-тест"

Додає: медики швидкої завжди захищені, тому що одягають маски та рукавички, так званий перший рівень захисту використовують.

Як зазначила Яна Васильєва, є фельдшерські та лікарські бригади. До лікарських бригад, каже, входить лікар, фельдшер і водій. До фельдшерських бригад - або фельдшер, або фельдшер і медична сестра, або фельдшер, фельдшер і водій.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Олександр Завроцький, надбавки до зарплатні працівникам швидкої за роботу з хворими на ковід визначені законодавчо: "Хто визначено працює з хворими на ковід, той отримує відповідні надбавки. Інша річ, що керівник може міняти періодично бригади, які задіяні з ковідними. Наскільки я в курсі, кожен пише заяву, що він згідний бути в цій бригаді".

Що відомо

  • 2 листопада 10 працівників швидкої допомоги Хмельницької тергромади зібрались на майдані Незалежності через різну оплату праці виїзних бригад. Про це Суспільному розповіла Людмила, одна із лікарів виїзної бригади Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги. За її словами, зібралися лікарі, бо бригади швидкої другої та третьої черги працюють на рівні з бригадам, які створені лише для ковідних хворих, проте зарплатню останні отримують більшу.
На початок