Рівненщина підписала меморандум про співпрацю з Держгеонадрами. Про що домовились

Рівненщина підписала меморандум про співпрацю з Держгеонадрами. Про що домовились

Рівненщина підписала меморандум про співпрацю з Держгеонадрами. Про що домовились
Суспільне Рівне

Чиновники Рівненської ОДА 3 листопада зустрілися з головою Держгеонадр України Романом Опімахом. Під час зустрічі обговорили питання користування надрами області місцевими підприємцями та підписали меморандум про співпрацю, – повідомила журналістка Суспільного.

У середу, 3 листопада, в Рівненській ОДА відбулася зустріч обласних чиновників з головою Держгеонадр Романом Опімахом. До зустрічі долучились і представники громад.

Голова РОДА Віталій Коваль повідомив, що зараз підприємства-переможці аукціонів отримали право видобувати бурштин на 46 ділянках в області. Проте, видобуток на жодній з них ще не розпочинали. Перші аукціони відбулися в середині 2019 року. Віталій Коваль зазначив: Кабмін тривалий час не затверджував типову угоду, тому реальний видобуток підприємства не могли почати.

"Ми плануємо, що це буде початок наступного року, тому що були перепони у вигляді типової угоди. Нарешті типова угода прийнята Кабміном і це розв'язало руки всім учасникам процесу. Є ще деякі формальні моменти, які потрібно було усунути, це на рівні комунікації власників землі, наприклад, управління лісового господарства, громади", – сказав Віталій Коваль.

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах пояснив, що інвестори час не втратили, через те, що готували проєкти, які необхідні перед початком видобутку бурштину.

"Не можна сказати, що суттєвий час був втрачений. Після того, як інвестор отримав спеціальний дозвіл на надрокористування, він має зробити проєкт, у тому числі — рекультивації ділянки. Він має зробити оцінку впливу на довкілля, має оформити земельну ділянку, щоб почати роботи, тобто, навіть оцінка впливу на довкілля, це від 4 до 6 місяців", – повідомив Роман Опімах.

Згідно з його словами, підприємці можуть укладати угоди та розпочинати промислово-індустріальні розробки, якщо вони отримали всі необхідні дозволи. Під час зустрічі продемонстрували інтерактивну мапу об'єктів ліцензування та Інвестиційний атлас надрокористувача.

На зустрічі підписали меморандум про співпрацю, згідно з яким Рівненщина співпрацюватиме з Держгеонадрами у питаннях вивчення, видобутку корисних копалин та залучення інвестицій.

Що відомо

  • На Рівненщині – 343 підтверджені родовища, – йдеться на сайті Рівненської ОДА. Однак видали лише 137 спецдозволів на користування цими надрами. Серед причин такої невідповідності – незручна логістика та складність оформлення профільної документації.
  • У грудні 2019-го Верховна Рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.
  • Після видобутку бурштину рекультивації в області потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель. Це більше, ніж спільна площа міста Рівне та приміського Квасилова. Науковці певні, що шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато. Про наслідки екологічного лиха Суспільне розповідало ТУТ.
  • Від грудня 2019 року з аукціонів на Рівненщині продали понад два десятки дозволів на видобуток бурштину. У травні Суспільне розповідало, чому підприємці так і не почали легально видобувати каміння і працювати за новими правилами.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок