«Ми на межі зупинки»: на Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області

«Ми на межі зупинки»: на Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області

«Ми на межі зупинки»: на Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області
Суспільне Полтава

На Полтавщині від початку місяця скоротили відстань автобусних маршрутів на близько десятка напрямків. Це через зменшення кількості пасажирів та збільшення вартості пального. Через останнє, зокрема, зросла і вартість квитків на проїзд в середньому на 20 %. Про це Суспільному розповіла керівниця центрального автовокзалу Полтави Оксана Левенко.

Із початку місяця в області скоротили кількість автобусних рейсів. Це, зокрема, до Михайлівської, Шишацької та Лютенської громад. Туди замість щоденних виїздів автобуси курсуватимуть кілька разів на тиждень, говорить Сергій Бутко.

На Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області
Протягом останнього тижня кількість рейсів до сіл зменшилась. Суспільне Полтава

"Основний парк автобусів, що здійснюють перевезення на приміських маршрутах, він на газі – метані. Він (метан – ред.) зараз дуже сильно піднявся в ціні. У деяких випадках у два, а то і три рази. У зв’язку з цим собівартість перевезення дуже сильно зросла. Враховуючи ще й сезонний спад пасажиропотоку і збільшення ціни, перевізники просто не у змозі перекривати ці збитки", – каже директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

У перевізника Миколи Шупіка з 18 рейсів залишилося 15. Три зняв з маршрутів, каже чоловік, через збитковість.

Скорочують та скасовують деякі рейси у межах Полтавської області
Микола Шупік, перевізник. Суспільне Полтава

"Зняли з рейсу Полтава-Кременчук, тому що там взагалі пасажирів не було. Полтава-Лохвиця їхав через Миргород, теж повністю зняли одну машину. Працює дві. І зараз Полтава-Жуки прибрали один рейс. Оскільки заробляє в день усього 1 000 гривень. А заправка 1 500 гривень, плюс зарплатня водію та податок. Людей вдень взагалі немає. Вранці багато, ввечері нормально, а вдень – нікого", – говорить перевізник Микола Шупік.

Також із понад 200 напрямів в області, на які виїжджають автобуси, на близько десятка зменшили відстань маршрутів, каже керівниця центрального автовокзалу Полтави Оксана Левенко. Це, зокрема, через зменшення пасажирів.

"До деяких населених пунктів, зокрема, це села, вкорочення рейсів стосується тих пір, до куди їдуть пасажири. А надалі, наприклад, перевізник виконує один раз в тиждень рейс – в п’ятницю, бо це роз’їзний день. Повідомляємо, що рейс вкорочено, що до цієї зупинки рейс не відбувається та якими днями він їздить", – говорить керівниця центрального автовокзалу Полтави Оксана Левенко.

Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області
На Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області. Суспільне Полтава

За словами Оксани Левенко, із початку місяця зросла і вартість квитків. Це, каже, через здорожчання палива.

"На гривень 10 подорожчали. Оце дивлюся було 38 (гривень –ред.), а зараз – 49. Я сама пільговик-чорнобилець третьої категорії. Раніше були пільги, як і пенсіонерам. Зараз, кажуть, взагалі пільг немає. Буває так, що з Решетилівки ми їдемо по пільзі, а цим самим автобусом їдемо з Полтави – пільгу не дають", – каже пасажирка Лариса Ванцова.

«Ми на межі зупинки»: на Полтавщині скорочують та скасовують деякі рейси у межах області
Вартість пального – це майже основна складова вартості квитка. Суспільне Полтава

Щоб автобуси залишалися на маршрутах гроші за проїзд пільгових категорій перевізникам відшкодовувати можуть, зокрема, громади, говорить директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

"Зараз йде активне формування бюджету на 2022 рік. Тому більш-менш активні громади повинні вчасно подумати наперед, що буде далі для того, щоб закласти ці гроші. Більшість із них, на жаль, цього не роблять", – говорить директор підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко.

Читайте також:

  • «Автобуси – пусті»: на Полтавщині поменшало пасажирів на міжобласних рейсах

Вибір редакції

На початок