У субантарктичних пінгвінів біля єдиної української антарктичної станції "Академік Вернадський" стартував сезон розмноження. На дитинчат чекають на початку грудня. Про це повідомляє пресслужба Національного антарктичного центру.
У вівторок, 2 листопада, українські полярники виявили 4 яйця у різних районах острова. Перше з них було у гнізді прямо біля входу до головної будівлі станції, поблизу метеоґанку. Шлюбний сезон та народження дитинчат у субантарктичних пінгвінів відбувається раз на рік – з середини антарктичної весни до середини літа.

“Примітно, що цього року гніздування почалося досить рано: раніше в районі станції перші яйця з'являлися ближче до середини листопада”, – розповіли науковці.

Яйця цих субантарктичних пінгвінів мають білий колір із сірим або зеленуватим відтінком, а за формою та розміром нагадують гусячі. Кладка однієї пари зазвичай складається з двох яєць, рідко буває три. Третій малюк здебільшого має дуже мало шансів на життя.
У пінгвінів партнерське ставлення до висиджування яєць, а потім вигодовування малечі: вони це роблять по черзі. Доки один із батьків залишається на гнізді, інший йде харчуватися крилем в океан. Потім вони змінюють одне одного. Пташенята вилуплюються з яєць трохи більше, ніж через місяць.

Полярники нагадали: найпоширенішим видом пінгвінів у районі “Вернадського” є субантарктичні пінгвіни. Їх також називають "дженту" від англійської назви або віслюкові за характерний крик. Цих пінгвінів легко впізнати за червоним дзьобом та чорно-білим “фраком”.
Що відомо
- Вчені Національного антарктичного наукового центру України у співпраці з науковцями Європейського Союзу під час вивчень забруднення екосистеми Південного океану знайшли у пробах риб, тюленів та пінгвінів ртуть, кадмій, свинець, а також промислові хімікати.
- На Одеському морському вокзалі пройшла екскурсія океанським криголамом, який нещодавно придбали у Великобританії. Тепер його нова назва "Ноосфера". Екскурсію провів директор антарктичного дослідного центру Євген Дикий.
Читайте також
Як полярники зимують на станції "Академік Вернадський". Фоторепортаж
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!