900 тисяч тонн цукрового буряка зібрали на Хмельниччині. Це 60% врожаю

900 тисяч тонн цукрового буряка зібрали на Хмельниччині. Це 60% врожаю

900 тисяч тонн цукрового буряка зібрали на Хмельниччині. Це 60% врожаю
Фото: Суспільне

900 тисяч тонн цукрового буряка зібрали з полів Хмельниччини станом на 1 листопада. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка відділу агропромислового виробництва управління розвитку агропромислового комплексу Хмельницької облдержадміністрації Ванда Сердюк. За її словами, це складає 60% від всього врожаю цієї рослини в області. Яка в цьому році середня урожайність цукрового буряка, що впливає на його вирощування та в яких районах області його вирощують найбільше, Суспільне дізнавалося.

В селі Роговичі Полонської територіальної громади зараз збирають врожай цукрового буряка. Тут під цю культуру виділили тисячу гектарів площі. Наразі в кагатах на полі лежить 10 тисяч тонн, сировиною забезпечують Шепетівський цукровий завод, розповідає агроном із захисту рослин Валерій Швець. Каже, в цьому році відсоток цукристості в буряках великий: "На сьогоднішній день викопано 60% від тисячі гектарів, вивезено менше. Нині середня врожайність – 62 тонни з гектара.

За добу вантажними автомобілями на завод вивозять дві-три тонни буряка, розповідає агроном. Цьогоріч його садили на землі після врожаю кукурудзи. Агроном каже, що це не найкращий попередник, але рослинні рештки кукурудзи дали додаткову поживу для цукрового буряка. Сіяли буряк ранньою весною.

Найбільший шкідник для цукрового буряка – це лобода, оскільки належить з ним до однієї родини рослин, каже Валерій Швець. Додає: для того, щоб знищити лободу, треба підбирати таку концентрацію гербіцидів, щоб не знищити буряк.

Середня урожайність цукрового буряка в області – 500 центнерів з гектару, розповідає головна спеціалістка відділу агропромислового виробництва Хмельницької облдержадміністрації Ванда Сердюк. Цьогоріч, станом на 1 листопада, цукрового буряка зібрали 900 тонн, що становить 60% від всього врожаю, каже чиновниця. Та додає: спостерігається чітка зональна залежність, що на півдні цукровий буряк має більшу урожайність, ніж на півночі нашої області. За її словами, відсоток цукристості в буряку становить в середньому 13-15% і може зменшуватись внаслідок опадів.

Загалом, цукровими буряками цьогоріч засіяли 29 тисяч гектарів землі, що на п’ять тисяч більше, ніж в минулому році.

Вибір редакції

На початок