Правоохоронці викрили ще одного юного хакера, який підробив "Дію" – онлайн-сервіс державних послуг. Про це повідомив Голова Національної поліції Ігор Клименко.
За його словами, кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив "Дію", а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, підписалися понад 20 тисяч осіб.
"Через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкової "Дії", за 300 грн — оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн — фальшиве посвідчення водія", — повідомив подробиці Клименко.
За даними правоохоронців, вебплатформа відображала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.
Голова Нацполіції назвав "чудовою" роботу юного хакера.
"Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання”, — повідомив Ігор Клименко.
На оперативному відео з квартири хлопця, яке оприлюднила кіберполіція, фігурант підтверджує, що почав займатися цим два місяці тому: "Трошки хотів наваритися на цьому. Це додаток, який ви встановлюєте собі на телефон. Коли відкриваєте, то бачите фейкову "Дію", так би мовити. Клон оригінальної "Дії", тільки дані можна будь-які писати".
Офіційно хлопцю підозри ще не оголосили, сказав Суспільному речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко. За ч. 1 ст. 325Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням Кримінального кодексу України хлопцю загрожує до трьох років тюрми. У поліції також встановлюють, хто отримав підроблені документи.
Що відомо
- 27 жовтня запорізька Кіберполіція, Нацполіція та співробітники Мінцифри викрили 21-річного хакера, який створив фейковий додаток "Дія" – у застосунку можна було змінювати паспортні дані, а також генерувати підробний сертифікат про вакцинацію. Молодик надавав доступ до нелегального програмного забезпечення за 100 гривень.
- Розробнику мобільного додатка, який копіює дизайн державного застосунку "Дія", запропонували стажування в Міністерстві цифрової трансформації. Попри це, він нестиме відповідальність за злочин.
Читайте також: Фейкова "Дія". Як відрізнити оригінальні цифрові документи від фальшивих
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!