У Сумах зібралась акція на підтримку київського протесту проти примусової вакцинації

У Сумах зібралась акція на підтримку київського протесту проти примусової вакцинації

У Сумах зібралась акція на підтримку київського протесту проти примусової вакцинації
Суспільне Суми

На площі Незалежності в Сумах о 13 годині зібралися близько 20 людей. Протестували проти примусової вакцинації та порушення прав людини, передає кореспондентка Суспільного, яка була на акції протесту.

Люди вийшли, щоб своєю акцією підтримати протест проти карантинних обмежень, який 3 листопада відбувається в Києві. Там на акцію прийшли близько двох тисяч людей. Вони перекрили проїжджу частину по вулиці Грушевського та Шовковичну.

Читайте також: У центрі Києва близько двох тисяч противників карантинних обмежень вийшли на акцію протесту

"Ми не заперечуємо, що є захворювання і є проблема. Питання в тому, як її вирішують. Приймають нормативні акти з порушенням верховенства права. Вводиться перелік професій, що підлягають вакцинації. Крім того, ми не знаємо, які можуть бути наслідки вакцинації. І в Україні немає фонду компенсації поствакцинальних наслідків.", – каже учасник акції у Сумах Олег.

Читайте також: У полоні суперечливої інформації”. Чому багато людей бояться щеплень. Пояснює психологиня

В ефірі Українського радіо у програмі "Між нами" адвокат Дмитро Гладкий розповідав, що не можна те, що зараз відбувається в Україні назвати примусовою вакцинацією, оскільки існує баланс прав. Наприклад, право користуватися громадським транспортом або право на працю взаємно пов’язані безпосередньо з вакцинацією. Для того, аби використовувати деякі права, потрібно задовольнити обов'язок з приводу вакцинації.

"Це не нововведення, оскільки й інші інфекційні захворювання, які давно відомі, також передбачають, що лише вакцинована особа, яка пройшла профогляд та має медичні довідки, може перейти до своїх трудових обов’язків", – говорить адвокат.

Що відомо

  • У суботу 30 жовтня у Сумах вже протестували проти примусових щеплень. Учасники акції збирали підписи під зверненнями до міського голови та голови ОДА, де просять скасувати обмеження на перевезення у громадському транспорті.
  • З 23 жовтня Сумщина перейшла до червоної карантинної зони.
  • За останню добу у Сумській області виявили коронавірус у 1156 людей.
На початок