Оксфордський словник назвав слово року-2021

Оксфордський словник назвав слово року-2021

Оксфордський словник назвав слово року-2021
АР

Фахівці, які працюють над створенням Оксфордського словника, назвали словом року – Vax. Це англійське слово для позначення вакцини або щеплення, за рік вживалося у 72 рази частіше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляється на сайті словника.

Використання "Vax" породило численні похідні слова, які зараз почали вживати люди. Зокрема, у 2021 році через коронавірус зросла частота вживання слів, пов'язаних із вакцинами, і дедалі частіше використовують такі слова як double-vaxxed (двічі вакцинований), unvaxxed (невакцинований) та anti-vaxxer (антивакцинатор).

"Жодне слово краще не передає атмосферу минулого року, ніж Vax. Щоб розширити наш підхід до вибору слова року, заснований на доказах, ми підготували звіт мовою вакцин, у якому детально розглядається надзвичайне зростання мовних розробок, пов’язаних з вакцинами, за рік", – кажуть автори словнику.

Що відомо

  • З початку пандемії COVID-19 у німецькій мові з'явилося більш як 1200 неологізмів. Багато з них з'явилися через карантинні обмеження, до яких довелося пристосовуватися людям.
  • У 2020 році Оксфордський словник не обрав "слово року", оскільки вважав, що минулий рік неможливо було вмістити в одне слово. Тому власне визначення отримав кожен місяць року.
  • Словом 2019 року за версією Оксфордського словнику стало поняття climate emergency — кліматичний надзвичайний стан.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок