Дитячий письменник Володимир Рутківський помер від коронавірусу

Дитячий письменник Володимир Рутківський помер від коронавірусу

Дитячий письменник Володимир Рутківський помер від коронавірусу

В Одесі на 85 році життя від коронавірусу пішов з життя відомий український письменник Володимир Рутківський, автор трилогії про джур козака Швайки, повісті-легенди "Сторожова застава" та інших пригодницьких повістей для дітей і підлітків. Про його смерть повідомляє видавництво "Абабагаламага".

"Від ненаситного ковіду відійшов у вічність видатний український письменник, лауреат Шевченківської премії і наш великий друг Володимир Рутківський. Надзвичайно болюча втрата для української літератури. Його блискучими творами зачитуються десятки тисяч дітей і дорослих. Український світ збіднів на Митця, який дав нам приклад шляхетного служіння рідній історії і рідному слову... Світла душа Володимира Григоровича вічно житиме в його творах", — йдеться у повідомленні.

Видавництво пише, що світла душа Володимира Григоровича вічно житиме в його творах.

Що відомо

  • Володимир Рутківський народився 18 квітня 1937 року на Черкащині, здобув освіту в Одеському політехнічному інституті, а пізніше закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького.
  • У літературі дебютував як поет, а згодом видав низку прозових творів. Зокрема, визнання читачів принесла пригодницька трилогія про джур козака Швайки, що побачила світ у видавництві "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" впродовж 2007-2010 років. За неї письменник у 2012 році отримав Національну премію ім. Тараса Шевченка.
  • Рутківський також став лауреатом літературної премії "Книга року BBC 2011" — за історичну дилогію "Сині води". На відсотки від грошової частини Шевченківської премії заснував приватну нагороду в царині дитячої літератури "Джури".
Дитячий письменник Володимир Рутківський помер від коронавірусу
Володимир Рутківський.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант