Від початку року у Полтаві – на 247 випадків інсульту більше, ніж 2020

Від початку року у Полтаві – на 247 випадків інсульту більше, ніж 2020

Від початку року у Полтаві – на 247 випадків інсульту більше, ніж 2020
Суспільне Полтава

Майже 1800 випадків інсульту від початку року виявили у Полтаві. Це на 2,5 сотні більше, ніж за такий же період 2020-го. Як повідомила Суспільному завідувачка відділення обласної лікарні Оксана Яценко, зростання кількості таких випадків пов’язане, зокрема, з малорухливим способом життя та невчасними зверненнями до лікарів. Про це читайте у матеріалі Суспільного до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначають 29 жовтня.

П’яту добу у першій лікарні Полтави перебуває Анастасія Кузьменко. Жінці – 86 років. Інсульт у неї стався уперше.

"Часник на городі садила у сватів. Скопала грядочку вилами і не заморилася, трішечки, і половину посадила. Думаю: ще долузаю, досаджу. Не досадила, сіла на стільчик і впала. І в мене мову відібрало", – говорить полтавка Анастасія Кузьменко.

У Полтаві за дев’ять місяців цього року пролікували 1783 пацієнти з інсультом
У Полтаві за дев’ять місяців цього року пролікували 1783 пацієнти з інсультом. Суспільне Полтава

"Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу. Існує два види: ішемічний, коли відбувається закупорка тромбом судини, і геморагічний, коли розривається судина внаслідок крововиливу", – розповідає завідувачка відділення гострої цереброваскулярної патології 1-ї лікарні Полтави Анна Глушко.

У Полтаві за дев’ять місяців цього року пролікували 1783 пацієнти із таким діагнозом. За цей же період 2020-го їх було приблизно півтори тисячі.

"Основними факторами збільшення росту захворюваності населення, саме перше – це старіння населення, це також неконтрольовані підвищення артеріального тиску у нашого населення, несвоєчасне звернення до сімейних лікарів. Також такі фактори, як ожиріння. Малорухливий зараз спосіб життя, можливо, пов'язаний із COVID. Всі сидять вдома за комп’ютерами, це також впливає", – повідомляє завідувачка відділення гострої цереброваскулярної патології обласної лікарні Оксана Яценко.

Майже 1800 випадків інсульту від початку року виявили у Полтаві
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу. Суспільне Полтава

У міській лікарні Полтави для лікування пацієнтів із інсультом є 30 ліжок та блок інтенсивної терапії.

"Першими ознаками (інсульту – ред.) є порушення мовлення, різке погіршення зору, затерпання та слабкість у кінцівках, двоїння в очах", – розповідає завідувачка відділення гострої цереброваскулярної патології 1-ї лікарні Полтави Анна Глушко.

У 57-річного Віктора Ямпольського перший інсульт стався дев’ять днів тому.

"Я машиною їхав додому, а потім зупинився біля магазину, вже додому у своє село рідне приїхав. Почав машину заводити – руку не відчуваю, не можу ключ повернути. Найстрашніше, коли все розумієш, а нічого зробити не можеш", – каже полтавець Віктор Ямпольський.

У Полтаві пацієнти з інсультом лікуються у блоці інтенсивної терапії
Пацієнти з інсультом лікуються у блоці інтенсивної терапії. Суспільне Полтава

У першій лікарні Полтави інсульти лікують за новим методом, каже завідувачка відділення Анна Глушко.

"Тромболізис – це методика лікування інсульту, при якій пацієнту вводиться у вену препарат, спрямований на розчинення тромбу. Але основним і, напевно, найголовнішим правилом є те, щоб пацієнт був доставлений (у лікарню – ред.) у межах терапевтичного вікна, тобто, до п’яти з половиною годин. Саме тоді є можливість відновити кровотік по судині. І є можливість відновитись до нормального способу життя", – говорить завідувачка відділення гострої цереброваскулярної патології 1-ї лікарні Полтави Анна Глушко.

"За останні п’ять років ми дійсно таку відмічаємо тенденцію до зростання кількості захворюваності", – розповідає завідувачка відділення гострої цереброваскулярної патології обласної лікарні Оксана Яценко.

За словами Оксани Яценко, торік в області було понад 5 700 інсультів, 2019-го – приблизно 5 200, а за три роки до цього – не більше за 4,5 тисячі випадків.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди