Компанія Facebook повідомила, що змінить назву на Meta.
Про це повідомляється на сторінці компанії у соцмережі.
"Meta допомагає будувати майбутнє, де люди мають більше способів грати та спілкуватися в метавсесвіті. Ласкаво просимо до наступної глави соціальних зв'язків", – йдеться у повідомленні.
Крім того, опубліковано й новий логотип корпорації.
За словами засновника і генерального директора компанії Марка Цукерберга, зараз бренд Facebook тісно пов'язаний з одним продуктом.
"Він не може представляти все те, що ми робимо сьогодні, не кажучи вже про майбутнє. Згодом, я сподіваюся, нас будуть сприймати як компанію з метавсесвітом. І я хочу прив'язати нашу роботу та нашу ідентичність до того, що ми створюємо. Ми тільки-но оголосили про фундаментальні зміни в нашій компанії. Ми розглядаємо та звітуємо про нашу діяльність як про два різні сегменти: один – для нашого сімейства додатків, а інший – для нашої роботи над майбутніми платформами", – повідомив у зверненні Цукерберг.
Цукерберг додав, що для компанії настав час "прийняти новий бренд", але зазначив, що назви соцмереж Facebook, Instagram та месенджеру WhatsApp змінювати не будуть.
"Щоб охопити все, що ми робимо. Щоб зобразити, хто ми є, і що ми сподіваємося створити. Я гордо оголошую, що відсьогодні наша компанія називається Meta", – сказав він.
Розробники пояснюють, що працюють над розробкою метавсесвіту – його концепція передбачає набір взаємопов’язаних цифрових просторів, які будуть працювати завдяки технологіям доповненої та віртуальної реальності.
Нижче представлена відеодемонстрація того, як будуть функціонувати Horizon Home. Це розробка, яка дозволить кожному користувачеві створювати власний будинок у віртуальній реальності.
Ба більше, автори ідеї запевняють, що у VR можна буде створювати власні світи зі своїми предметами та оточенням.
У компанії обіцяють, що ребрендинг посприяє створенню нових можливостей для комунікації, розваг, роботи та навчання.
Що передувало ребрендингу Facebook
У червні Цукерберг оголосив про те, що компанія відійде від створення лише додатків та візьметься за роботу над створенням метавсесвіту – об'єднанні фізичної, доповненої та віртуальної реальності в спільному онлайн-просторі.
"Найцікавіше, на мою думку, це те, як ці теми об’єднаються в більшу ідею. Наша головна мета всіх цих ініціатив — допомогти оживити метавсесвіт", – казав він виданню The Verge.
Пізніше, вже у вересні, стало відомо, що в американської компанії були близько 5,8 млн елітних користувачів, які мали змогу публікувати заборонений контент. Обійти правила соцмережі дозволяла спеціальна програма XCheck.
У жовтні Facebook опинилася у центрі скандалу: 17 світових видань почали публікацію серії статей під назвою "The Facebook Papers", які ґрунтується на сотнях внутрішніх документів компанії.
Вони показали, як за допомогою соцмережі розпалюються ворожнеча та насилля і які є проблеми з контролем за контентом у компанії.
Читайте також: Ексспівробітниця Facebook розповіла у Сенаті про зловживання в компанії. Цукерберг відповів
Цукерберг назвав "архів Facebook" спробою наклепу на компанію.
Крім цього, за два місяці у роботі соціальних мереж Facebook та Instagram, а також месенджеру WhatsApp дві ставалися збої у роботі, які повністю паралізували сервіси.
Що відомо про Facebook
Цукерберг заснував Facebook у 2004 році. Першим продуктом компанії стала соціальна мережа з аналогічною назвою – вона стала першою подібною у світі. Також корпорація викупила сервіси Instagram та WhatsApp, їй належить й компанія Oculus, яка розробляє шоломи віртуальної реальності.
Сайт Facebook.com є одним з найвідвідуваніших в історії – близько одного мільярда людей відвідують соцмережу щодня.
Капіталізація ж компанії цього літа перевищила 1 млрд доларів, що зробило її п'ятою з усіх американських корпорацій, хто зміг досягти такого показника.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!