"Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях

"Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях

"Ми використали абсолютно весь ресурс", — медики про ситуацію у ковідних лікарнях
Суспільне Запоріжжя

Наразі, у період загострення ситуації з захворюваністю на COVID-19 запорізькі лікарні несуть вдвічі більше навантаження ніж зазвичай. Про це журналістам Суспільного повідомила директорка Запорізької міської лікарні №6 Ірина Віцина.

Вона зазначила — на одного лікаря припадає 50 пацієнтів. Щодня госпіталізують близько 30 хворих із COVID-19. А от виписка тих, хто одужав триває з меншими темпами.

"Такі серйозні стани неможливо вилікувати за два-три, навіть, за десять днів. Тому стаціонари накопичують пацієнтів, виписка при цьому — мінімальна. Через це склалася така серйозна ситуація у місті з ліжковим фондом для хворих на COVID-19. На відміну від минулої осені, та й весняної хвилі захворюваності, нинішній штам ще важчий. Викликає більше ускладнень у пацієнтів, та, на жаль, набагато більше летальних випадків", — розказала Ірина Віцина.

директорка Запорізької міської лікарні №6
Ірина Віцина. Суспільне Запоріжжя

Ірина Віцина підкреслила, що медзаклад не має дефіциту кадрів.

"Ми, ось, зараз, наприкінці жовтня, будемо виплачувати зарплатню з ковідними надбавками. Всім 100 відсотків, як це належить, хто був задіяний у процесі. З цим поки проблем немає. За попередні "хвилі" також розрахувались. Люди працюють із надмірним навантаженням", — зазначила вона.

Директорка лікарні додала, що для лікування хворих на COVID-19 у медзакладі перепрофільовані 5 відділень, де налічується 290 ліжок. Вільними залишаються лише від 6 до 9 з них. При цьому лікарня забезпечена необхідною кількістю кисню.

Ковідна палата
Запорізька міська лікарня №9. Суспільне Запоріжжя

Як розповів директор Запорізької міської лікарні №9 Кирило Нерянов, до пандемії у лікарні витрачали 250-300 літрів рідкого кисню на добу. Зараз витрачають до 7 тонн. Він зазначив що із 410 ліжок для пацієнтів із COVID-19 станом на 26 жовтня зайнято 380-390. Щодня до лікарні потрапляють 50 хворих із коронавірусною хворобою, а протягом 9 місяців з ускладненнями після неї тут лікувалися майже 3500 тисячі пацієнтів.

"Ми використали абсолютно весь ресурс, який у нас є. Це і за площами, і за людьми, і за обладнанням. Наприклад, у відділенні реанімації ми зуміли розгорнути, практично, до 50 ліжок. Повірте, це межа. Межа у всіх відношеннях і передусім у людських кадрах", — зазначив Кирило Нерянов.

Директор Запорізької міської лікарні №9
Кирило Нерянов. Суспільне Запоріжжя

За словами завідувача відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії 9 міської лікарні Олександра Вєдєнєєва, із новим штамом “Дельта” великий відсоток пацієнтів має фіброз легенів.

"У минулу хвилю ми вважали, що гірше не буває, але ця хвиля показала, що буває набагато гірше. Штам “Дельта”, якого 97% наразі дає лабораторний центр, вкрай агресивний. Вкрай важкий перебіг, дуже багато ускладнень. І, що найбільш негативне, це те, що хворіють і мають важкі наслідки досить молоді люди", — розказав він.

Завідувач відділення анестезіології Запорізької лікарні №9
Олександр Вєдєнєєв. Суспільне Запоріжжя

Завідувачка гастроентерологічного відділення 9 міської лікарні, перепрофільованого під лікування хворих із COVID-19, Ольга Гордієнко зазначила, що медики працюють із перевантаженням.

"Відділення розраховане на 50 ліжок, зараз працюємо з 70-ма пацієнтами. Хворих привозять вкрай тяжких. Всі киснезалежні. Всі кисневі точки зайняті. Там, де не вистачає, у нас стоять концентратори на 10 літрів. Загалом хворі — це категорія людей віком 60+ із супутніми патологіями: перенесені інфаркти, інсульти, цукровий діабет. У стаціонарі досі не було жодного вакцинованого пацієнта, навіть, однією дозою. Всі пацієнти стаціонару не вакциновані", — підкреслила Ольга Гордієнко.

Ковідна палата
Палата в лікарні №9. Суспільне Запоріжжя

За словами директорки Міської лікарні №7 Ірини Смирнової, пацієнтів із середніми, або тяжкими ускладненнями до стаціонарного відділення привозять більше, ніж виписують тих, хто одужав.

Читайте також: "Бригади не вилазять з машини", — лікар "швидкої" про ситуацію на Запоріжжі
Лікарка в ковідному відділенні
Лікарня №7. Суспільне Запоріжжя

"Майже весь медичний персонал, який працює у лікарні, працює у коронавірусних відділеннях. Це і завідувачі відділень, старші медичні сестри, головні медичні сестри, і санітарки, і сестри. Звичайно, що "вигорають". Звичайно, що йде напруга. Звичайно, що всі хворі тяжкі і вони потребують уваги", — поділилася вона.

Директорка Запорізької міської лікарні №7
Ірина Смирнова. Суспільне Запоріжжя

Ірина Смирнова розповіла, що зараз медзаклад має 250 ліжок для надання невідкладної допомоги хворим на COVID-19. З них зайняті 90%. Лікарка підкреслила, що вакциновані пацієнти не потрапляють до лікарні у тяжкому стані, а переносять хворобу із легким перебігом. Тож, вважає, що стабілізувати ситуацію зі стрімкими темпами захворювання має колективний імунітет.

Що відомо

  • 27 жовтня у міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги розгорнули 50 ліжок для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус. Донині хворих на коронавірус у Запоріжжі приймали сім медичних закладів: лікарні №1, №2, №6, №7, №9, дитяча лікарня №5, а також пологовий будинок №4.
  • За минулу добу, 26 жовтня, в Запоріжжі виявили 503 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу, одужав 91 пацієнт, померло 33 людини з підтвердженим діагнозом COVID-19.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди